Strona główna Samochody zabytkowe Zlot miłośników zabytkowych pojazdów, czyli o kolejnej edycji Classic Mania Night

Zlot miłośników zabytkowych pojazdów, czyli o kolejnej edycji Classic Mania Night

1725
0
No Ratings Information Message

Już niebawem rusza kolejna edycja imprezy dla miłośników zabytkowych pojazdów. Classic Mania Night startuje 20 maja. A już dzisiaj zapraszamy na rozmowę z jej organizatorem Panem Ryszardem Czerwińskim.

 

JP.PL: Panie Ryszardzie, zacznijmy od początku. Jak zrodziła się u Pana pasja do zabytkowych pojazdów?

Ryszard Czerwiński: Pojazdy zabytkowe lub jak ktoś woli oldtimery towarzyszyły mi niemalże od urodzenia. Dużo wcześniej zanim stało się to modnym hobby w Polsce – po prostu na nowe samochody mojej rodziny nie było stać i jeździliśmy kilkunastoletnimi i starszymi. Mój ojciec prowadził firmę transportową, w której używał kultowego obecnie jelcza rto „ogórka”, a do cywilnych celów używaliśmy mercedesa skrzydlaka 220b, którego posiadamy do dziś (ponad 30-ci lat). Obecnie posiadam również Wołgę 21 Radiowóz Milicja i Audi 80 Polizei.

JP.PL: Zawodowo prowadzi Pan ClassicMania.pl. Jakie usługi w kwestii renowacji starych samochodów realizuje serwis?

R.CZ.: Od renowacji się zaczęło – moim największym dotychczas zleceniem była naprawa najstarszego w Polsce Mercedesa (od nowości w jednych rękach). Wygrał Mercedes w 110 P. Profesora Ratajczaka, a Mercedes Benz Polska sponsorował renowację pojazdu w zakresie, o który prosił laureat.

W chwili obecnej odszedłem od kompleksowych napraw i ofertę, jeżeli chodzi o warsztat, zawęziłem do napraw bieżących, regulacji itp. oldtimerów. Natomiast poszerzyłem ofertę mini o:

– wynajem pojazdów zabytkowych,

– opinie techniczne dotyczące pojazdów zabytkowych,

– regenerację części (chromowanie, regeneracja elementów metalowo – gumowych, piaskowanie i lakierowanie proszkowe, itd.),

– skup/sprzedaż części i pojazdów zabytkowych,

– organizację Zlotów, pokazów pojazdów zabytkowych oraz dalekich podróży oldtimerami (w tym roku wyprawa Sosnowiec – Ryga (ok. 2500km),

– konsultacje ds. pojazdów historycznych przy filmach – zapraszam na mój debiut w tej roli 12 maja Film 'Gwiazdy’ w reżyserii Jana Kidawy Błońskiego – historia życia Jana Banasie – polskiego Piłkarza z Reprezentacji narodowej 60/70 lata.

JP.PL: Po raz czwarty organizuje Pan Classic Manię NIGHT. Na czym dokładnie polega ta inicjatywa?

R.CZ.: ClassicMania Night to zlot organizowany w ramach obchodów Nocy Muzeów. 50 wyselekcjonowanych pojazdów jeździ w ten dzień/noc po Śląsku/Zagłębiu dąbrowskim. Uczestnicy biorą udział w próbach sportowych, sprawnościowych, czy zabawowych, a publiczność może podziwiać ich pojazdy w ruchu czy porobić fotografie w czasie 1,5 godzinnych postojów na danym punkcie- taki Muzeum Techniki na kołach.

Ciekawostką i unikatową na skalę krajową atrakcją tegorocznej edycji będą przejazdy Oldtimerami po płycie poślizgowej!!!

Zapraszamy do udziału – są jeszcze miejsca (classicmania.pl):

https://web.facebook.com/events/1699002417079829/?active_tab=about

Zapraszam również na:
https://web.facebook.com/events/1277896845583502/

https://web.facebook.com/events/317726431944954/

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułOd 1 maja br. możesz zostać ukarany za niezgłoszenie przewozu towarów wrażliwych
Następny artykułObwodnica Gniezna otwarta dwa miesiące wcześniej niż zakładano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj