Strona główna Aktualności Dnia Zły stan techniczny pojazdu zagraża „dobrej reputacji” firmy

Zły stan techniczny pojazdu zagraża „dobrej reputacji” firmy

1023
0
No Ratings Information Message

Zły stan techniczny pojazdu zagraża „dobrej reputacji” firmy. Pojazd z takim naruszeniem został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z Oddziału w Nowym Targu. Do kontroli doszło 8 lutego br. w miejscowości Chyżne na drodze krajowej nr 7. Zespół pojazdów należał do serbskiego przewoźnika, który wykonywał nim międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Serbia-Litwa.

Zły stan techniczny pojazdu zagraża „dobrej reputacji” firmy

W toku kontroli okazało się, że pojazd ma poważne usterki techniczne: pęknięte tarcze hamulcowe, brak klocków hamulcowych oraz uszkodzenia opon. Niewłaściwy stan techniczny pojazdu to nie jedyne naruszenie, które odnotowali inspektorzy na koncie zatrzymanego. Przewożony przez kierowcę ładunek był nieprawidłowo zabezpieczony, co spowodowało jego przemieszczenie się. Jak informuje WITD Kraków, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1200 zł.

Naruszenia KREPTD

Zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/403 z dnia 18 marca 2016 r.,  zły stan techniczny pojazdu klasyfikuje się do grupy naruszeń przepisów dyrektywy 2014/45/UE i dyrektywy 2014/47/UE/ Podstawę prawną stanowi art. 12 ust. 2 dyrektywy 2014, który brzmi: „Nieutrzymywanie pojazdu w stanie zapewniającym bezpieczeństwo i w stanie zdatności do ruchu drogowego powodujące bardzo poważną usterkę układu hamulcowego, połączeń układu kierowniczego, kół/opon, zawieszenia lub podwozia lub innego wyposażenia mogącą spowodować bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzące do podjęcia decyzji o unieruchomieniu pojazdu”.

Jednocześnie informujemy, że Kancelaria Prawna Viggen sp.j. prowadzi już kilka spraw o cofnięcie uprawnień z naruszeń systemu K.R.E.P.T.D. Jeśli potrzebują Państwo porady eksperta w tym zakresie proszę dzwonić pod numer: (12) 637 24 57.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPopełniłeś wykroczenie w ciągu ostatnich 28 dni? Możesz otrzymać mandat
Następny artykułPonad 2,5 promila w organizmie miał 39-latek z zakazem jazdy do 2078 roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj