Strona główna Aktualności Dnia Zmiany w organizacji WORD. Będzie mniej oblanych egzaminów?

Zmiany w organizacji WORD. Będzie mniej oblanych egzaminów?

1322
1
No Ratings Information Message

Im więcej kandydatów obleje WORD, tym więcej zarobi – taka zasada już niebawem może być nieaktualna. PiS bowiem chce zmiany w systemie nadawania uprawnień, dzięki któremu oblewanie kandydatów przynosi zyski ośrodkom.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Najwyższą Izbę Kontroli w 2015 roku, blisko 90% przychodów wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego pochodziła z opłat egzaminacyjnych. Rząd proponuje zatem, by pieniądze z egzaminów trafiały do budżetu państwa, a WORD-y byłyby finansowane przez resort infrastruktury lub wojewodów na podstawie przedłożonych budżetów.

Celem zmiany byłaby większa kontrola na finansami ośrodków oraz rezygnacja z zasady, że większa liczba oblewających egzamin to większy zarobek dla ośrodka. Kolejna modyfikacja systemu funkcjonowania WORD-ów dotyczy możliwości przeprowadzania egzaminów w oparciu o infrastrukturę ośrodków szkolenia kierowców, co zniwelowałoby kolejki oczekujących na egzamin. Zmianie miałby ponadto ulec system przydzielania egzaminatorów na odgórnie ustalony przez niezależny system informatyczny.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCudzoziemcy pracujący w Polsce będą rejestrowani
Następny artykułPowstanie obwodnica Szczcinka

1 KOMENTARZ

  1. „zniwelowałoby kolejki oczekujących na egzamin ” – to znaczy, że zwiększy się liczba egzaminatorów, bo innej mozliwości nie ma. Oczywiste jest, że jeżeli będzie wyższa zdawalność, to mniej będzie egzaminów – czyli egzaminatorzy będą mieli jedno oko wyłączone. Można patrzeć przez palce jednej dłoni, a jeżeli dołoży się palce drugiej dłoni to pojawia się krata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj