Strona główna Aktualności Dnia VTS Project przedstawia: nowy, intuicyjny raport wynagrodzeń dla umów o świadczenie usług...

VTS Project przedstawia: nowy, intuicyjny raport wynagrodzeń dla umów o świadczenie usług kierowania pojazdem!

246
0
5/5 (5)

Zespół VTS Project przedstawia zupełnie nowy, intuicyjny raport wynagrodzeń dla umów o świadczenie usług kierowania pojazdem! 

1. Aby wygenerować raport, należy wejść w zakładkę Wynagrodzenia – – – > Raporty Wynagrodzeń,
a następnie „Wykonaj nowy raport wynagrodzeń”
2. Wybieramy za jaki okres ma zostać wykonany raport, przechodzimy „Dalej”
3. W celu dokonania wyliczenia wynagrodzenia na podstawie zatrudnienia na umowie o świadczenie usług należy przygotować następujące dane:
1. liczbę godzin pracy kierowcy w miesiącu – np. 160:00, 180:00 h.
2. kwotę płacy sektorowej, w przypadku jej występowania,
3. kwotę diet i ryczałtów zagranicznych,
4. kwotę wynagrodzenia netto, jaką ma otrzymać zleceniobiorca.
Dane wskazane w pkt. 1-4 są automatycznie zaczytywane z raportów wygenerowanych przez system VTS.
Na raporcie wynagrodzeń wyliczana jest również kwota diet i ryczałtów polskich oraz kwota ulgi 20 euro, które pobierane są automatycznie z raportów delegacji.
Wprowadzamy wszystkie konieczne dane, klikamy przycisk „GENERUJ”. Raport wygeneruje się w kolejnym oknie w formacie pdf. 
UWAGA – Raport dobiera takie składniki, jak: diety zagraniczne, ryczałty zagraniczne i dodatek, w taki sposób, aby wyliczone zostało oczekiwane wynagrodzenie netto. W pierwszej kolejności, na poczet wynagrodzenia zaliczane są diety i ryczałty zagraniczne, które pozostają tanim składnikiem wynagrodzenia. Program może nie naliczać diet i ryczałtów zagranicznych. W tym celu należy odznaczyć opcję „dodaj diety”, „dodaj ryczałt”.
W przypadku, kiedy kwota diet i ryczałtów nie jest wystarczająca, aby wynagrodzenie netto zostało wyliczone, symulator automatycznie dobiera odpowiednią kwotę ubruttowionego dodatku. Jeżeli dodatek ma nie być doliczany automatycznie, należy odznaczyć opcję „czy mam doliczyć dodatek automatycznie?”

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZmiany w systemie SENT już od 1 lipca!
Następny artykułUWARUNKOWANIA PRAWNE ORGANIZACJI I REALIZACJI STRZELNIC W POLSCE
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj