Strona główna Aktualności Dnia Zwiększone kontrole przewozu zwierząt

Zwiększone kontrole przewozu zwierząt

221
UDOSTĘPNIJ
Highway transportation with cars and Truck

W związku z wystąpieniem nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), inspektorzy z wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego podejmują zintensyfikowane działania kontrolne pojazdów transportujących żywe zwierzęta. Według informacji przekazanych przez Głównego Lekarza Weterynarii wirus nie stanowi zagrożenia dla człowieka.

Zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego, wojewódzcy inspektorzy w całym kraju położą szczególny nacisk na kontrole dokumentów oraz dobrostanu przewożonej trzody chlewnej, a wszystkie informacje o nieprawidłowościach wykrytych podczas weryfikacji przewozu świń będą niezwłocznie przekazywane do Powiatowego Lekarza Weterynarii.

(…) Weryfikacji podlega m.in. to, czy środek transportu jest przystosowany do przewozu danego gatunku zwierząt oraz czy nie zostały przekroczone gęstość załadunku zwierząt i czas przewozu. Inspektorzy sprawdzają również w jakiej kondycji są przewożone zwierzęta. Ponadto pusty pojazd służący przewozowi trzody chlewnej jest badany pod kątem przeprowadzonych dezynfekcji i oczyszczenia.

W wyniku kontroli ITD może nałożyć mandaty karne na kierowców lub zarządzających transportem w przedsiębiorstwie oraz decyzje administracyjne na przewoźników wykonujących tego typu przewozy.

Źródło: GITD/zmpd.pl

 

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here