Strona główna Aktualności Dnia 64 tys. zł kary za te naruszenia

64 tys. zł kary za te naruszenia

170
5/5 (1)

64 tys. zł kary za te naruszenia. Mowa o kierowcy, który zatrzymany został podczas nocnej akcji na autostradzie A1 przez kujawsko-pomorskich inspektorów ITD. Do kontroli doszło z piątku na sobotę (4-5 października).

64 tys. zł kary za te naruszenia

„Ukraiński kierowca, zatrudniony u polskiego przewoźnika drogowego, w kontrolowanym okresie 28 dni prowadził ciężarówkę codziennie i w każdym z tych dni nie rejestrował części swojego czasu pracy. Szofer starał się ukryć naruszenia jeżdżąc bez karty zalogowanej w tachografie. W efekcie przekraczał znacznie dopuszczalne normy prowadzenia pojazdu, nie odbierał wymaganych przepisami przerw oraz odpoczynków dziennych i tygodniowych. Kontrolerzy ujawnili, że popełnił on w sumie 45 naruszeń norm czasu pracy na kwotę ponad 64 tysięcy złotych” – informuje GITD.

W toku kontroli ujawniono sześć przypadków manipulacji czasem pracy kierowców. Działania funkcjonariuszy miały na celu przede wszystkim wykrycie manipulacji i ingerencji w prawidłową pracę tachografów. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here