Strona główna Aktualności Dnia Ciężarówka z licznymi naruszeniami zatrzymana

Ciężarówka z licznymi naruszeniami zatrzymana

394
5/5 (4)

Ciężarówka z licznymi naruszeniami zatrzymana. Mowa o ciężarówce przewożącej materiały niebezpieczne ADR, która zatrzymana została 3 września w Ługowanach w gminie Kostrzyn przez inspektorów Sekcji Wielkopolskiej BKOE. Listę naruszeń rozpoczęło stwierdzenie braku opłaty za przejazd płatnymi drogami. 

Ciężarówka z licznymi naruszeniami zatrzymana

Czynności kontrolne w tej sprawie prowadzili również inspektorzy z WITD w Poznaniu. W toku kontroli odnotowali oni następujące nieprawidłowości: „wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji, wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposażonym w nieprawidłowo działający tachograf, wykonywanie przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego, naruszenie obowiązku terminowego pobierania danych z karty kierowcy, niewyposażenie kierowcy w odpowiednie dokumenty, przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy o czas do mniej niż 30 minut, skrócenie wymaganego skróconego okresu odpoczynku dziennego, zarówno w przypadku załogi jednoosobowej, jak i załogi kilkuosobowej o czas do 2 godzin. Ponadto naruszenia z ADR: przewóz towaru niebezpiecznego nieoznakowanym pojazdem: brak wymaganych tablic, nalepek, znaków i napisów, niewyposażenie jednostki transportowej w wymagane gaśnice lub wyposażenie tej jednostki w gaśnice niespełniające warunków określonych w przepisach ADR” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Kary

Wobec kierowcy, który był również przewoźnikiem, jak informuje ITD, „zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym na kwotę 17,100 złotych oraz z ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych na kwotę 2,500 złotych”.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko