Strona główna Aktualności Dnia Eskalacja protestu podwykonawców – PORR rozmawia a Minister Adamczyk nie…

Eskalacja protestu podwykonawców – PORR rozmawia a Minister Adamczyk nie…

308
5/5 (3)

W 13-stym dniu protestu polskich podwykonawców budowlanych doszło do eskalacji działań zdesperowanych przedsiębiorców. Protest prowadzony był równolegle przed Ministerstwem Infrastruktury oraz siedzibą austriackiego koncernu PORR, który oskarżany jest przez polskich podwykonawców o oszustwa na szkodę polskich przedsiębiorców.

Przed austriackim koncernem protestowało kilkudziesięciu przedsiębiorców, do których wyszli przedstawiciele zagranicznego koncernu, zapraszając przedstawicieli oszukanych polskich firm na rozmowy. Polscy podwykonawcy informują, że austriacki koncern zadeklarował podjęcie niezwłocznych rozmów dotyczących zwrotu należności.

W tym samym czasie przed Ministerstwem Infrastruktury pikietowała druga grupa przedsiębiorców, do których po raz trzynasty z rzędu nie wyszedł z Ministerstwa nikt, poza ochroną.

Oszukani polscy podwykonawcy mówią z rozgoryczeniem, że Minister Adamczyk wyznacza nowe, osobliwe standardy dialogu społecznego z obywatelami Polski, które nie dorównują nawet standardom zagranicznych koncernów oszukującym polskich przedsiębiorców. Sytuacja jest więc kuriozalna.

W kolejnych tygodniach podwykonawcy zapowiadają rozszerzenie protestów także przed siedzibami pozostałych zagranicznych koncernów, między innymi niemieckich i hiszpańskich.

Polscy podwykonawcy zamierzają poinformować o oszustwach media hiszpańskie, austriackie oraz niemieckie, a także akcjonariuszy koncernów.

 

Czytaj także:

 

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here