Strona główna Aktualności GITD i PIP Inspektorzy PIP dziękują M. Miąsko – Prezesowi Kancelarii Prawnej Viggen

Inspektorzy PIP dziękują M. Miąsko – Prezesowi Kancelarii Prawnej Viggen

1457
0
5/5 (2)

Mariusz MiąskoStowarzyszenie Inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy Rzeczypospolitej Polskiej złożyło Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j., oficjalne podziękowania za zaangażowanie w pracach nad wdrożeniem do Polskiego systemu prawnego uregulowań AETR.  W uzasadnieniu stanowiska inspektorzy napisali:

„Optymistyczne w tej historii jest to, że kompetencje i zaangażowanie jednego obywatela pro publico bono mogą jednak wpłynąć na funkcjonowanie organu państwowego, który ma właśnie tymże obywatelom, a nie abstrakcyjnemu urzędniczeniu służyć. A w tę ideę, jako Stowarzyszenie już zaczęliśmy przestawać wierzyć.  Działanie Pana Prezesa Mariusza Miąsko uznać należy za przykład doniosłego społecznie działania strażniczego. Przypominamy także przy tej okazji, iż nasze Stowarzyszenie włączyło się aktywnie  w propagowanie postaw „whistleblowerskich”,  oraz społeczny projekt ustawy regulującej to zagadnienie (temat obecny na stronie www. siprp.pl, a głównie na stronie Fundacji im. Stefana Batorego).

Dziękujemy Kancelarii Prawnej Viggen Sp. j. (www.kancelariaprawnaviggen.pl) i osobiście Panu Prezesowi za czas poświęcony na wyjaśnienie nam niektórych zawiłości, przekazane informacje i dokumenty, oraz życzymy dalszych sukcesów w walce z niekompetencją   i absurdami prawa.

„Nie będę ukrywał, że jestem bardzo miło zaskoczony podziękowaniami od przedstawicieli inspektorów PIP. Są to dla mnie podziękowania tym cenniejsze, że otrzymane od przedstawicieli instytucji z którymi niejednokrotnie spotykaliśmy się po przeciwnej stronie barykady. To bardzo motywujące dla mnie, że inspektorzy docenili wkład naszej Kancelarii w rozwój źródeł prawa pracy” – mówi Mariusz Miąsko – prezes Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.

Pełna treść stanowiska inspektorów PIP znajduje się na oficjalnej stronie http://www.siprp.pl/

Nieoficjalnie wiadomo, że Mariusz Miąsko zgłosił już do MPiPS oraz GIP kilka kolejnych interwencji w sprawie nieprawidłowości występujących obszarze transportowego prawa pracy.

(j.p.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułIle ważą nielegalne kontrole GITD?
Następny artykułJak jeździ się po obrzeżach polskich miast?
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.