Strona główna Aktualności Dnia Bez przerwy przez 36 godzin

Bez przerwy przez 36 godzin

106

Bez przerwy przez 36 godzin. Mowa o kierowcy, który zatrzymany został przez wielkopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli doszło 7 lipca. Mężczyzna przewoził na lawetach auta. 

Bez przerwy przez 36 godzin

„Kolejny przypadek jazdy na cudzej karcie kierowcy, ale tym razem z bardzo dużym naruszeniem. Skontrolowani 7 lipca przez inspektorów ITD z Leszna mężczyźni przewozili na lawetach auta. Obydwaj prowadzili ciężkie pojazdy nie tylko na swoich, ale też i na cudzych kartach kierowcy, a jeden z nich dopuścił się rażącego naruszenia. Jak ustalili inspektorzy, kierowca prowadził 40-tonowy pojazd przez ponad 36 godzin bez wymaganej przerwy. Wielkopolska ITD dawno już nie odnotowała tak dużego przewinienia” – informuje ITD. To nie jedyne naruszenie jakie odnotowali funkcjonariusze. Jeden z kierowców nie miał ważnego badania przyczepy ciężarowej. Ponadto poruszali się pomimo obowiązującego w niedzielę zakazu jazdy dla większości pojazdów o masie powyżej 12 ton.

Kary

Kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. „W jednym przypadku suma kar to 14 tysięcy złotych, a w drugim – 52 tysiące złotych. Ustawa ogranicza jednak wielkość jednorazowej kary do 12 tysięcy złotych” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here