Strona główna Aktualności Dnia Nowy francuski dekret

Nowy francuski dekret

1747
0
4.81/5 (21)

Nowy francuski dekret. Z końcem czerwca br. francuski ustawodawca wydał nowy dekret, który modyfikuje przepisy dotyczące delegowania pracowników do pracy na terytorium Republiki Francuskiej. Celem tego dekretu jest doprecyzowanie postanowień loi macron, jak i zaostrzenie kar za brak spełnienia obowiązku delegowania.

Nowy francuski dekret

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY WPROWADZONE DEKRETEM TO:

– obowiązek wprowadzenia do formularza SIPSI danych zleceniodawcy, w tym jego numeru VAT;
– obowiązek zleceniodawcy przekazania potwierdzenia odbioru dokumentu z systemu SIPSI oraz złożenie oświadczenia o zobowiązaniu do zapłaty ewentualnych kar nałożonych przez organy kontrolne;
– wprowadzenie zobowiązania do udzielenia kontrahentowi dostępu do usług przedstawiciela zagranicznego;


Wiadomość, którą otrzymali Państwo w dniu wczorajszym i dzisiejszym od systemu i jego wyłączenia na pewien kilkudniowy okres wynika z konieczności zmiany formularza, która podyktowana jest wprowadzeniem tych zmian. Jak informuje administrator SIPSI wszelkie dokonane delegowania mają zostać zapisane na aktualnych kontach i obowiązywać do czasu określonego w formularzu. Nowe zgłoszenia będą już dokonywane na nowym formularzu. Kiedy tylko nowy wzór formularza SIPSI pojawi się dokonamy jego analizy i opracowania.

 

 

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułBez przerwy przez 36 godzin
Następny artykułPrzeładowany o ponad 4,5 tony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj