Strona główna Aktualności Dnia BON TURYSTYCZNY

BON TURYSTYCZNY

374
5/5 (1)

Kancelaria Prawna Viggen informuję, iż trwają ostatnie przygotowania nad wdrożeniem bonu turystycznego. Instytucja bonu turystycznego przewidziana została w celu zapewnienia wsparcia oraz pomocy w dobie kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19.

Zgodnie z udostępnionymi informacjami, bon ma wartość 500 zł i jest on jednorazowy. Istnieje możliwość uzyskania go na każde dziecko, do 18 roku życia, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Ponadto, bon ten przysługuje niezależnie od poziomu uzyskiwanych dochodów, podobnie jak w przypadku programu 500 +. W przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością, przewidziany został dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Bon będzie można wykorzystać jedynie w ściśle określonych przypadkach, takich jak, opłacenie usług hotelarskich, pobytu w pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Co istotne bon będzie można realizować jedynie na terytorium Polski.

Aby uzyskać bon turystyczny, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Rejestracja ta jest dokonywana za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Co istotne, nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie bonu. Prawo do bonu będzie ustalane przez Polską Organizację Turystyczną (POT) na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W przypadku, kiedy wszystkie dane zostaną potwierdzone, bon zostanie przyznany. Będzie on mieć formę elektroniczną oraz będzie ważny do końca marca roku 2022. W przypadku jego wykorzystania, należy go okazać podczas dokonywania rezerwacji lub zakwaterowania, za pomocą komunikacji SMS.

Anna Sikora – pracownik KPV

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here