Strona główna Aktualności Dnia Czy pamiętasz, że od 1 lipca zmiany w kwestii minimalnej francuskiej?

Czy pamiętasz, że od 1 lipca zmiany w kwestii minimalnej francuskiej?

1010
5/5 (1)

Od 1 lipca 2017 r. częściowej zmianie ulegną przepisy w zakresie delegowania pracowników na teren Francji. Zgodnie z tym co wskazuje francuski ustawodawca celem zmian jest usystematyzowanie i uproszczenie procedury składania zaświadczeń.

Od lipca 2017 r. wypełniając zaświadczenie o oddelegowaniu należy wskazać nr identyfikacji podatkowej VAT EU przedsiębiorstwa, które deleguje pracownika, a w przypadku państw, które nie posiadają takowego numeru – numer rejestracji podmiotu w odpowiednim rejestrze działalności gospodarczej. Ponadto zmianie ulegnie pole dotyczące wpisania „organu ubezpieczenia społecznego, któremu wypłacane są składniki z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego”. Od lipca w tym miejscu wskazać należy kraj, w którym delegowany pracownik jest objęty ubezpieczeniem społecznym. Dodatkowo dokumenty, które przechowywane są przez reprezentanta pracodawcy we Francji będą musiały być okazywane w języku francuskim, a wykazywane w nich kwoty podawane w euro.

Zmianie uległy też przepisy w zakresie pracodawców-użytkowników, którzy nie mają siedziby we Francji i korzystają z pracy świadczonej przez pracowników agencji pracy tymczasowej, również nieposiadającej siedziby we Francji. Aby oddelegować pracownika na terytorium państwa francuskiego, celem realizacji transportu drogą lądową lub morską, koniecznym będzie złożenie zaświadczenia francuskiej Inspekcji Pracy. Takowe zaświadczenie jest równoczesnym zapewnieniem, że agencja pracy tymczasowej została poinformowana o oddelegowaniu jej pracowników oraz o zasadach i warunkach pracy, które wówczas będą miały zastosowanie. Zaświadczenie takie ważne jest przez okres maksymalnie 6 miesięcy i przekazywane jest drogą elektroniczną Inspekcji Pracy.

 

Anna Nieć-Mrzygłód

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.).

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko