Strona główna Aktualności Dnia Będzie dofinansowanie S6 na Pomorzu Zachodnim

Będzie dofinansowanie S6 na Pomorzu Zachodnim

838
0
No Ratings Information Message

Umowę na dofinansowanie S6 na Pomorzu Zachodnim podpisali w Szczecinie przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dofinansowanie w wysokości ponad pół miliarda złotych na budowę drogi wpłynie z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dofinansowanie S6 na Pomorzu Zachodnim

Jak powiedział, cytowany na stronie www.mib.gov.pl, wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz: „W realizacji bardzo ambitnego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, którego wartość decyzją rządu została zwiększona do 135 mld zł, ważną rolę odgrywają fundusze europejskie. Jesteśmy dumni, że Polska jest dziś liderem we wdrażaniu środków Unii Europejskiej z perspektywy 2014-2020, a spośród wszystkich sektorów najbardziej zaawansowany jest sektor transportu”. Wiceminister wspomniał także o inwestycji polegającej na połączeniu zespołu portów Szczecin-Świnoujście z południową granicą Polski.

Inwestycje w zachodniopomorskim

Umowa na dofinansowanie budowy drogi ekspresowej S6 na Pomorzu Zachodnim jest czwartą umową o dofinansowanie podpisaną w tym roku dla inwestycji GDDKiA w województwie zachodniopomorskim. Z kolei Łukasz Lendner, Dyrektor oddziału GDDKiA w Szczecinie dodał, że: „Środki unijne wspierają również realizację pozostałych odcinków S6 i obwodnicy Wałcza w ciągu S10, czyli niemal wszystkich naszych dużych inwestycji, łącznie to ponad 1,8 miliarda złotych dofinansowania”.

Droga S6

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, w województwie zachodniopomorskim GDDKiA realizuje obecnie ponad 180 km dróg o łącznej wartości ponad 4,6 miliarda złotych. Droga ekspresowa S6 od Goleniowa do Kiełpina podzielona jest na 3 odcinki realizacyjne. Są to: Goleniów – Nowogard, Nowogard – Płoty i Płoty – Kiełpino. Łącznie to 54,5 kilometra dwujezdniowej drogi ekspresowej z 6 węzłami drogowymi, parą Miejsc Obsługi Podróżnych i Obwodem Utrzymania drogi ekspresowej.

S6 w 2019 roku

Cała trasa ma długość 140 km i rozpoczyna się od drogi S3 (węzeł Goleniów Północ), a kończy na wschód od Koszalina (za Sianowem). S6 ma pomóc wyprowadzić ruch tranzytowy ze wszystkich miejscowości, przez które prowadzi obecna droga krajowa. Ponadto ma zapewnić ona większy komfort jazdy przy krótszym czasie przejazdu. Zakończenie realizacji drogi S6 Goleniów-Koszalin planowane jest w 2019 roku.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWykład dla branży transportowej, który przyciąga tłumy
Następny artykułKrajowy System Poboru Opłat pod nadzorem GITD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj