Strona główna Archiwalne ale ciągle przydatne Dziękujemy za merytoryczną odpowiedź!

Dziękujemy za merytoryczną odpowiedź!

1261
0
No Ratings Information Message

Kancelaria Prawna Viggen oraz wszyscy Członkowie Stowarzyszenia „NAJLEPSZA DROGA” pragną złożyć najszczersze podziękowania dla Ministerstwa Transportu na ręce Pana Bogdana Oleksiaka, za merytoryczne ustosunkowanie się do przedstawionego w naszym piśmie zagadnienia. Mamy jednocześnie głęboką nadzieje, iż pozostałe pisma które poruszają tematykę nie mniej istotną dla Członków naszego Stowarzyszenia również nie pozostaną bez odpowiedzi z Państwa strony. Jesteśmy przekonani, iż na tej prezentowanej postawie skorzysta cała branża transportowa.

Modlnica, dnia 31 sierpień 2012 r.

Kancelaria Prawna Viggen s.c.
Mariusz Miąsko, Małgorzata Miąsko
ul. Częstochowska 6, 32-085 Modlnica

w imieniu:

Stowarzyszenia Uczestników Rynku
Komunikacji Samochodowej
i Transportu Drogowego „NAJLEPSZA DROGA”
ul. Tyniecka 10a, 31-319 Kraków

Ministerstwo Transportu, Budownictwa
i Gospodarki Morskiej
ul. Chałubińskiego 4/6
00-928 Warszawa

Pismo: 8/KPV/31/08/2012/MM/1

Dot.: odpowiedzi na pismo naszego Stowarzyszenia z dnia 26.06.2012 roku w sprawie dotyczącej zezwolenia na pracę dla cudzoziemca nie będącego obywatelem państwa członkowskiego UE na stanowisku zarządzającego transportem.

Szanowny Panie Ministrze!

Pragnę serdecznie podziękować za pismo,które otrzymaliśmy z Pańskiego Ministerstwa, a podpisane przez z–cę dyrektora Departamentu Transportu Drogowego Pana Bogdana Oleksiaka. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani zarówno jego treścią merytoryczną, przedstawioną w oparciu o obowiązujący stan prawny, jak też szybkością odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo. W pracach naszego Stowarzyszenia stykamy się z bardzo różnorodnymi przypadkami relacji prawnych dotyczących ludzi pracujących w sferze transportu. Jak Panu Ministrowi wiadomo funkcjonowanie transportu regulowane jest przez ogromna ilość przepisów prawnych, często skomplikowanych i bardzo specjalistycznych. W tej sytuacji faktycznej i jednocześnie prawnej każda wykładnia przepisów ze strony Ministerstwa jest bardzo cenna. Wynika to z faktu jej praktycznej przydatności dla naszych członków. Jesteśmy Stowarzyszeniem które na pierwszym miejscu stawia właśnie realną, wymierną pomoc dla swych członków poprzez ułatwienie w prowadzeniu ich działalności. Oznacza to, że w swych staraniach zawsze zabiegamy o coś /praktycznego i ułatwiającego funkcjonowanie transportu/ a nigdy nie działamy przeciw komukolwiek.

Dziękując jeszcze raz za otrzymane wyjaśnienia wyrażam nadzieję, że także nasze zapytania w innych, nie mniej istotnych sprawach spotkają się ze strony Ministerstwa z pozytywną i szybka odpowiedzią.

 Mariusz Miąsko

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZ cyklu Viggen pyta Ministerstwo tym razem: sprawozdania finansowe w znaczeniu temporalnym
Następny artykułInterwencja Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ws. opłat za przejazd przez bramownic