Strona główna Aktualności Dnia Jak legalnie wydłużyć jazdę o 15 min. na każde 4,5h?

Jak legalnie wydłużyć jazdę o 15 min. na każde 4,5h?

1802
0
5/5 (3)

Autor nagrania: Dr Mariusz Miąsko Prezes Kancelarii Prawnej Viggen sp.j.

W drugim nagraniu drugiej części audiobooka „Legalne sposoby uniknięcia za przerwanie lub skrócenie przerw i odpoczynków, przez kierowców zawodowych”, autor nagrania wyjaśnia, że kierowcy wykorzystujący tachograf cyfrowy mogą prowadzić pojazd do 15 minut dłużej na każde 4,5 godziny w stosunku do wartości podanych na wyświetlaczu tachografu (zgodnie z Wytyczną nr 4 KE z października 2007).


Rzecz jednak w tym, iż Komisja Europejska określiła ścisły algorytm, według którego kierowca może „dodawać” sobie czasu jazdy. Ekspert dokładnie wyjaśnia, na jakich zasadach oraz ile czasu może „dodać” kierowca podczas przejazdu z wieloma zatrzymaniami się.

Ważne też jest, aby wiedzieć jak udowodnić zasadność wydłużenia jazdy. Prawnik wyjaśnia w nagraniu, w których krajach można powołać się na prawo do wydłużenia okresów prowadzenia pojazdu.
Autor nagrania wskazuje, że w konsekwencji Wytycznej nr 4, kierowca znający zasady wydłużenia jazdy w trybie Wytycznej nr 4 KE, może prowadzić pojazd o około 30 minut dłużej niż inni kierowcy wykonujący przewozy drogowe z wykorzystaniem tachografów cyfrowych. Daje to średnio dziennie około 20 km drogi więcej w stosunku do konkurencji, co miesięcznie stanowi około 400 km dłuższego dystansu w przeliczeniu na zaledwie jednego kierowcę.
Warto, więc zapoznać się z tym nagraniem, ponieważ znajomość opisanych w nim zasad, wprost wpływa na zwiększenie konkurencyjności na rynku transportowym, a także na rynku pracy.

 

 ————————————————————-

Chcesz wiedzieć, jak legalnie wydłużyć jazdę o 15 min. na każde 4,5h jazdy?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać telefonicznie oraz mailowo:

tel.: (12) 637-24-57

e-mail: dariusz.maj@jazdaprawna.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej! Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWażył ponad 10 ton – sprawdź jak został ukarany
Następny artykułOd 12 września czekają Cię na tym przejściu granicznym utrudnienia
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj