Strona główna Aktualności Dnia Jak ominąć wakacyjne zakazy ruchu w Niemczech? BGL udostępniło mapę alternatywnych tras

Jak ominąć wakacyjne zakazy ruchu w Niemczech? BGL udostępniło mapę alternatywnych tras

219
5/5 (4)

W lipcu i sierpniu każdego roku w soboty na niektórych odcinkach autostrad i dróg federalnych obowiązują zakazy ruchu ciężarówek o dmc powyżej 7,5 tony oraz ciężarówek z przyczepami.

Ponieważ sytuacja związana z koronawirusem powodowała, że ​​nie można było przewidzieć, czy rozporządzenie w sprawie wakacyjnych ograniczeń w ruchu zostanie ponownie zawieszone, tak jak miało to miejsce w roku poprzednim, niemieckie stowarzyszenie BGL postanowiło w tym roku po raz pierwszy wydać cyfrową wersję mapy alternatywnych tras. Mapa cyfrowa została zaprojektowana jako grafika wektorowa, dzięki czemu jest swobodnie skalowalna i nadaje się do użytku na urządzeniach mobilnych. Udostępniona została bezpłatnie jako podziękowanie dla kierowców za ich pracę w czasie pandemii.

Cyfrowa wersja mapy alternatywnych tras BGL zawiera zakazy jazdy zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wakacyjnych ograniczeń w ruchu oraz trasy alternatywne uzgodnione z właściwymi organami ruchu drogowego – podobnie jak poprzednia drukowana mapa.

Mapa oraz rozporządzenie do pobrania poniżej:

MAPA

ROZPORZĄDZENIE

Źródło: https://www.bgl-ev.de/

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko