Strona główna Aktualności Dnia JAK ZREZYGNOWAĆ Z ZAMAWIANIA DROGICH NACZEP XL I OGRANICZYĆ USZKODZENIA ŁADUNKÓW...

JAK ZREZYGNOWAĆ Z ZAMAWIANIA DROGICH NACZEP XL I OGRANICZYĆ USZKODZENIA ŁADUNKÓW I OPAKOWAŃ NIEMAL DO ZERA.

549
5/5 (1)

NOWY, REWOLUCYJNY  SYSTEMU MOCOWANIA ŁADUNKÓW

SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi”  to nowatorski sposób mocowania ładunków podczas transportu, który można wykorzystać zarówno przy metodzie siłowej mocowania (poprzecznego opasania) jak i przy metodzie kształtowej (siatkowej).

SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” pozwala przy użyciu dotychczasowych pasów i PASÓW SYSTEMU „MiNi” zastąpić mocowanie siłowe na mocowanie kształtowe, co pozwala unieruchomić niemalże każdy ładunek w bardzo szybki i prosty sposób bez uszkodzeń opakowania ładunków.

SYSTEM SIATKO – PASÓW  „MiNi” zastępuje naczepę typu XL co daje oszczędności w koszcie frachtu i uniezależnia nadawcę od weryfikacji naczepy XL.

Mocując ładunki przy użyciu SYSTEMU SIATKO – PASÓW „MiNi”  transportować można zgodnie z Normą EN 12 195-1 niemalże wszystkie ładunki,  także  najtrudniejsze do unieruchomienia ładunki typu: Big Bag, ładunki kruche i delikatne, ładunki w delikatnych i łatwych na uszkodzenia opakowaniach, płyty wiórowe itp., meble, szkło, ceramikę, elektronikę, napoje, butelki, itp.

Jednocześnie SYSTEM SIATKO – PASÓW  „MiNi” można wykorzystać także tradycyjną metodą siłową poprzecznego opasania (jako zwykłe pasy mocujące).

Zgodnie z treścią art. 61 ust.3 Ustawy prawo o ruchu drogowym ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia”, natomiast art. 36 ust. 1 pkt 2 lit. b Ustawy Prawo przewozowe stanowi, że „WYŁĄCZONE Z PRZEWOZU są jednostki ładunkowe, które spowodowałyby naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego” (czyli art. 61 ust. 3 PoRD). W konsekwencji WYŁĄCZONE Z PRZEWOZU są wszystkie te jednostki ładunkowe, których unieruchomienie nie nosi cech normatywnego unieruchomienia ładunków. SYSTEM SIATKO – PASÓW MiNi pozwala normatywnie unieruchomić niemalże każdy rodzaj ładunku szybko i bardzo tanio oraz bez niszczenia ładunków i ich opakowań.

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU PASÓW „MiNi”:

PASY „MiNi” w połączeniu z dotychczas używanymi pasami  pozwalają:

 • unieruchomić ładunek zarówno w kierunkach bocznych jak i w kierunku do przodu oraz do tyłu – dzięki temu można zrezygnować z belek blokujących poprzecznych (co obniża koszt oraz zdejmuje z nadawcy obowiązek weryfikacji normatywności belek blokujących);
 • wykonać siatkę bez zakupu siatki (z tradycyjnych pasów znajdujących się na wyposażeniu każdego przewoźnika w połączeniu z pasami SYSTEMU SIATKO-PASÓW MiNi;
 • stworzyć siatkę dowolnych rozmiarów (z dużymi lub małymi oczkami);
 • nałożyć siatkę na różne kształty ładunków;
 • za pomocą „MiNi” można mocować ładunki przylegające do siebie o różnej wysokości (nawet jeśli przylegają do siebie ładunki niskie i wysokie w osi zarówno wzdłużnej jak i poprzecznej);
 • czas wykonania siatki z pasów „MiNi” jest niemalże identyczny do czasu założenia tradycyjnych pasów metodą poprzecznego opasania i jest znacznie krótszy (o około 50% względem zastosowania pasów metodą owinięcia);
 • siatko – pasy „MiNi” można zakupić w cenie zbliżonej do zwykłych pasów mocujących (w ogóle nie występują koszty zakupu siatek, choć de facto pasy mogą tworzyć siatkę);
 • dotychczasowe tradycyjne pasy znajdujące się w posiadaniu każdego przewoźnika, można wykorzystać w SYSTEMIE SIATKO – PASÓW „MiNi” w charakterze przewleczek poprzecznych;
 • całkowicie niweluje się problem „powrotów” i utraty siatek zakupionych przez nadawcę, ponieważ System SIATKO – PASÓW MiNi NALEŻY DO PRZEWOŹNIKA, który może mocować przy jego udziale wszystkie inne typy ładunków swoich klientów.
 • SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” jest patentem i produktem polskim, wyprodukowanym dla Logistic Technologies Sp. z o.o. przez firmę SpanSet Polska Sp. z o.o.
 • SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” można wykorzystać w transporcie drogowym, lotniczym, wodnym, kolejowym.

CECHY SYSTEMU SIATKO – PASÓW „MINI”:

 • SIATKO – PAS „MINI” wykonany jest z najwyższej jakości komponentów normatywnych i jest testowany na zrywanie zgodnie z przewidzianymi normami przez co system pozwala na normatywne unieruchomienie ładunku zarówno metodą kształtową (siatkową) jak i metodą siłową (poprzecznego opasania).
 • SYSTEM SIATKO – PASÓW „MINI”:

– daje ogromną wygodę mocowania;

– nie niszczy ładunków i ich opakowań (zmniejsza koszt szkód),

– pozwala mocować zarówno siłowo jak i kształtowo;

– gwarantuje błyskawiczny montaż (założenie na ładunek);

– zmniejsza koszt kontraktowania frachtu poprzez rezygnację z naczep wzmocnionych XL i rezygnację z zapotrzebowania na belki blokujące;

– pozwala unieruchomić normatywnie niemalże każdy ładunek.

 • Do umocowania 33 lub 64 palet (o różnych wymiarach) wystarczy 16 PASÓW „MiNi” (1 pas systemowy na rajkę czyli max 16 pasów) oraz 8 tradycyjnych pasów znajdujących się na wyposażeniu każdego przewoźnika.

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z tego unikatowego i korzystnego rozwiązania przy mocowaniu ładunków zapraszamy do kontaktu z Logistic Technologies Sp. z o.o. Tel.: 

509-982-577; biuro1@logistictechnologies.pl lub

519-140-984 jak@logistictechnologies.pl

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko