Strona główna Aktualności Dnia Jazda na cudzej karcie – co grozi przewoźnikowi?

Jazda na cudzej karcie – co grozi przewoźnikowi?

8443
0
1/5 (2)

Jazda na cudzej karcie – co grozi przewoźnikowi? Przekonał się o tym kierowca autobusu polskiego przewoźnika, którym podróżowało 16 zagranicznych turystów. Do kontroli doszło 29 sierpnia br. w Krakowie.

Jazda na cudzej karcie – co grozi przewoźnikowi?

„W trakcie kontroli stwierdzono, że kierowca podczas wykonywania przewozu drogowego używał cudzej karty do tachografu pojazdu, chcąc w ten sposób ominąć przepisy o czasie jazdy i odpoczynku, czym mógł narażać na niebezpieczeństwo podróżnych i innych uczestników ruchu drogowego” – informuje WITD w Krakowie.

Za powyższe nieprawidłowości przewoźnikowi grozi kara w wysokości 5000 zł, a kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł.

Utrata dobrej reputacji

Zgodnie z przepisami dotyczącymi KREPTD za takie jednak naruszenie wobec przewoźnika wszczyna się postępowanie w sprawie utraty tzw.: dobrej reputacji i licencji transportowej. GITD wszczęło w ostatnim czasie wiele postępowań w sprawie utraty dobrej reputacji.

Przed utratą dobrej reputacji może chronić przynależność do Stowarzyszania URKSiTD „Najlepsza Droga” i wdrożenie audytu naprawczego, po którym Stowarzyszenie może może udzielić przewoźnikowi rekomendacji przeciwdziałającej utracie licencji. Więcej informacji: (12) 637 24 57 lub 509 982 577.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

 

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułOd wczoraj obowiązuje nowy system kar dla firm transportowych – sprawdź, co się zmieniło
Następny artykułZa nieutrzymywanie pojazdu w należytym stanie technicznym możesz utracić licencję transportową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj