Strona główna Aktualności Dnia Kierowcy przeciw reformie prawa pracy

Kierowcy przeciw reformie prawa pracy

522
No Ratings Information Message

Na dzisiaj tj. 25 września kierowcy i związki zawodowe CGT i FO zapowiedziały masowe strajki we Francji przeciwko reformom związanym z prawem pracy.

Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z Ministrem Transportu. Niestety, jego rezultaty nie zaspokoiły reprezentantów związków, którzy obowiązują się min. zniesienia wcześniejszej emerytury dla kierowców. Obecnie kierowcy na emeryturę mogą przejść wcześniej jeśli mają 25 lat stażu pracy. Wśród zarzutów wobec zmian w kodeksie pracy pojawiły się także: nadmierna łatwość zwalniania pracowników, a także zmniejszenie odszkodowań za bezprawne zwolnienia i ułatwienie zwolnień zbiorowych. Dodatkowo związki zawodowe miałyby nie uczestniczyć w negocjacjach pomiędzy pracodawcami a pracownikami. Kolejnym powodem strajków jest fakt, że 80% tutejszych firm transportowych to małe firmy, więc właśnie one zostaną bezpośrednio dotknięte nowymi reformami prawa prawa.

Jak ogłosił sekretarz Generalny działu transportowego CGT Jerome Verite, strajkujący mogą zostawić Île-de-France bez paliwa. 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko