Strona główna Aktualności Dnia Kolejny kraj z przepisami o płacy minimalnej dla transportu drogowego

Kolejny kraj z przepisami o płacy minimalnej dla transportu drogowego

1214
0
5/5 (2)

Kolejny kraj z przepisami o płacy minimalnej dla transportu drogowego. Mowa o Portugalii, w której przepisy dotyczące płacy minimalnej obejmują tylko i wyłącznie kabotaż. Spod tych regulacji wyłączone zostały tranzyt i transport międzynarodowy.

Kolejny kraj z przepisami o płacy minimalnej dla transportu drogowego

W Portugalii stawka za godzinę wynosi ok. 3,16 euro. Nowe przepisy nakładają na pracodawców wymogi, które należy spełnić w przypadku oddelegowania pracownika. Pracodawcy zagraniczni zobligowani są do poinformowania o tym fakcie właściwe organy dla danego sektora. Do ACT-Urzędu ds. Warunków Pracy pracodawca ma obowiązek przesłania oświadczenia dostępnego pod adresem: http://www.act.gov.pt/(pt-PT)/CentroInformacao/Formularios/Documents/Formulario_destacamento.doc na adres: destacamento@act.gov.pt. Ponadto pracodawca ma obowiązek wyznaczenia przedstawiciela w Portugalii. Sam delegowany kierowca może być przedstawicielem przewoźnika, o ile będzie miał przy sobie wymagane dokumenty i okaże je na każde żądanie służbom kontrolnym.


Dodatkowo pracodawca zobligowany jest do przechowywania następujących dokumentów przez cały okres delegowania:

  • umowy o pracę,
  • potwierdzenia wypłaty wynagrodzeń,
  • rejestru czasu pracy.

Na wniosek ACT pracodawca ma ponadto obowiązek okazania wyżej wymienionych dokumentów (w formie papierowej lub elektronicznej). Dokumenty powinny być dostępne w języku portugalskim.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJak uzyskać Certyfikat Rezydencji Podatkowej, aby uzyskać Zaświadczenie A1?
Następny artykułJest zgoda na budowę tej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S17

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj