Strona główna Aktualności Dnia Kolejny odcinek tej trasy w budowie – ekspresowa droga coraz bliżej

Kolejny odcinek tej trasy w budowie – ekspresowa droga coraz bliżej

247

Kolejny odcinek tej trasy w budowie – ekspresowa droga coraz bliżej. Mowa o kolejnym odcinku drogi ekspresowej S7 pomiędzy Krakowem i granicą województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Rozpoczęto prace na odcinku S7 Szczepanowice-Widoma.

Kolejny odcinek tej trasy w budowie – ekspresowa droga coraz bliżej

„Droga ekspresowa S7 na odcinku od węzła Szczepanowice do węzła Widoma będzie miała 13,1 km długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z pozostawioną rezerwą na trzeci pas. Wybudowane zostaną dwa węzły: Szczepanowice i Widoma. Z obydwóch węzłów zjechać będzie można na drogę krajową nr 7. Powstanie 10 wiaduktów, cztery przejścia dla zwierząt, trzy przejazdy gospodarcze pod S7 i jedna estakada. Estakada w Szczepanowicach będzie najdłuższym obiektem inżynierskim na tym odcinku, o długości 681 m w przypadku nitki lewej i 689 m nitki prawej. Przebiegać będzie nad linią kolejową, drogami powiatowymi i rzeką Szreniawą” – informuje GDDKiA Oddział Kraków. Trasa ma usprawnić ruch na kierunku północ-południe, połączyć bezpośrednio Gdańsk, Warszawę i Kraków. Dzięki nowej trasie ma skrócić się czas podróży, zwiększyć przepustowość i płynność ruchu. Ponadto poprawić bezpieczeństwo na istniejącej drodze.

 

„Poprzez węzeł Mistrzejowice połączy się z drogą ekspresową S52 (Północną Obwodnicą Krakowa), odciążając Południową Autostradową Obwodnicą Krakowa” – czytamy na stronie www.gddkia.gov.pl.

 

Czytaj także:

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here