Strona główna Informacje prawne Konferencja – Rewolucyjne zmiany w prawie transportowym 2013

Konferencja – Rewolucyjne zmiany w prawie transportowym 2013

931
0
No Ratings Information Message

Konferencja – Rewolucyjne zmiany w prawie transportowym 2013. 18 czerwca 2013 r. na Sali Kongresowej w Centrum hotelowo – konferencyjnym Witek w Krakowie, odbyła się Konferencja pt. ,, Rewolucyjne zmiany w prawie transportowym w roku 2013” dla właścicieli i osób zarządzających w przedsiębiorstwach transportowych.

W trakcie Konferencji, zostały w sposób szczegółowy omówione wszystkie zmiany, które czekają przedsiębiorstwa transportowe po wejściu w życie nowych przepisów znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym oraz ustawie o czasie pracy kierowców. Jednym z kluczowych tematów, który odbił się największym echem wśród uczestników była analiza roszczeń kierowców za wypłatę należnych składników wynagrodzenia jak również problem lawiny pozwów ze strony kierowców z którą walczy obecnie wielu przewoźników.

Organizatorami konferencji byli: Kancelaria Prawna Viggen s.c. oraz Stowarzyszenie Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”. Konferencję rozpoczęła się od prezentacji prac stowarzyszenia. Prezentację przeprowadził Prezes Mariusz Miąsko.

 

137

Sponsorem głównym Konferencji została Giełda Transportowa Timocom. Sponsorami wydarzenia byli również Renault Truck Polska oraz DKV, natomiast główny patronat medialny nad wydarzeniem objął największy portal transportowy E-transport. Dziękujemy że jesteście Państwo z nami i wspólnymi siłami pomagacie nam zmieniać sytuację polskich firm transportowych poprzez przygotowanie ich do nowelizacji przepisów oraz przygotowanie do wszelkich innych zagrożeń z którymi muszą zmagać się na co dzień.

Na konferencji można było spotkać właścicieli oraz kadrę zarządzającą największych polskich firm transportowych m. in. : Omega Pilzno, Pol-Miedź Trans, PKS Rzeszów, PTS S.A , F.L Polska, ZTE Radom, i wielu innych.

Łącznie swoją wizytą zaszczyciło nas ponad 100 uczestników. Cieszymy się z tak ogromnej liczby gości, ponieważ dzięki wam po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu iż działalność naszej kancelarii jest doceniana przez środowisko transportowe, darzycie nas Państwo ogromnym zaufaniem i powierzacie nam kontrole nad najważniejszymi działami Państwa przedsiębiorstw.

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, której to Kancelaria Prawna Viggen była współtwórcą poprzez uczestnictwo i reprezentowanie strony przewoźników na podkomisji infrastruktury, już od 16 lipca wejdzie w życie a przez to dojdzie do radykalnych zmian zasad organizacji transportu drogowego. Na mocy znowelizowanych przepisów wejdzie w życie wiele rewolucyjnych i bardzo niebezpiecznych uregulowań.

Najgroźniejsze dla przewoźników są zapisy mówiące o tym, że w przypadku zaledwie dwóch poważnych naruszeń w ciągu aż dwóch lat firma transportowa i posiadacz CKZ muszą mieć wszczętą procedurę, w ramach której właściwy organ ustali czy należy cofnąć tzw.: „dobrą reputację” czego skutkiem będzie utrata CKZ i licencji/zezwolenia.

Kolejną poważną zmianą jest wprowadzenie obowiązku prowadzenia ewidencji dla absolutnie wszystkich osób kierujących pojazdami niezależnie od formy zatrudnienia – w tym także dla właścicieli firm transportowych, jednak zasady prowadzenia tej ewidencji będą odmienne niż w przypadku kierowców zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Pierwszy raz w historii ustanowiono także wysokie kary finansowe za przekroczenie dziennej normy czasu pracy. Dotychczas obowiązywały wyłącznie sankcje odnoszące się do przekroczenia norm okresów i czasu prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków.

Jednak to nie wszystkie zmiany…

W celu omówienia wszystkich zagadnień powiązanych ze zmianami w przepisach, swoją prelekcję poprowadziło 9-ciu wyspecjalizowanych w prawie transportowym prawników, którzy na co dzień są pracownikami Kancelarii Prawna Viggen.

Wszystkich Państwa którzy nie zdążyli uczestniczyć w konferencji zapraszamy do skorzystania z indywidualnie z usług naszej kancelarii.

 

 

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCzy będą odcinkowe pomiary prędkości?
Następny artykułFotoradary ubezpieczone za 190 tys zł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj