Strona główna Aktualności Dnia List otwarty do Ministra Edukacji w sprawie absurdalnych ograniczeń nauczania stacjonarnego

List otwarty do Ministra Edukacji w sprawie absurdalnych ograniczeń nauczania stacjonarnego

1096
0
prof. u. SGMK dr Mariusz Miąsko
5/5 (11)

Szanowny Panie Ministrze,

od jutra do 27 lutego (czyli sumarycznie blisko miesiąc!!!!) ogłoszono zdalne nauczanie. Jako rodzic dwójki dzieci, które będą zdawały w tym roku dwa egzaminy: maturalny i ośmioklasisty i przedstawiciel opinii ogromnej części rodziców, składam na Pana ręce KATEGORYCZNY SPRZECIW WOBEC PRZEDMIOTOWEJ DECYZJI MINISTERSTWA.

Jako czynny pedagog szkolnictwa wyższego z doświadczenia doskonale wiem, że nie ma praktycznie żadnych szans aby poziom nauczania zdalnego był ekwiwalentny do nauczania stacjonarnego (z bardzo wielu przyczyn). Uczniowie klas zdających w tym roku przytoczone egzaminy, kolejny raz w kolejnym już roku są pozbawieni zdolności nauczania na poziomie, który gwarantuje efektywne przygotowanie się do matury i innych egzaminów.

Jestem praktycznie pewien, że Państwo jako Ministerstwo EiN nie jesteście w pełni świadomi fatalnych skutków własnej decyzji w przedmiotowym zakresie oraz nastrojów społecznych, wywołanych tą decyzją!

Nadmieniam, że w dniu wczorajszym Poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Kurowska w lokalnym oddziale TVP poinformowała o tym, co jest powszechnie wiadome w świadomości społecznej i medycznej, iż wskaźniki zachorowań i śmiertelności na covid są zawyżone nawet dziesięciokrotnie a 90% wszystkich zgonów przypisanych covidowi, była wywołana albo innymi chorobami wiodącymi np. nowotworami, gdzie dodatkowo stwierdzono covid albo brakiem leczenia na covid.

Powyższe dane przytacza oficjalnie w TVP Poseł Ptrawa i Sprawiedliwości Maria Kurowska. Zatem na jakich przesłankach opiera się Minister Edukacji i Nauki, po raz kolejny wprowadzając destrukcyjną dla poziomu nauczania formę zdalną, skoro nawet Posłowie PiS analizując OFICJALNE dane Ministerstwa „Zdrowia”, podważają wszystkie dane stanowiące przesłankę wdrożenia zdalnego nauczania?

Proszę zatem jako rodzic i pedagog o natychmiastową zmianę fatalnej dla poziomu nauczania decyzji o wprowadzeniu miesięcznego okresu nauczania zdalnego. W mojej opinii jest totalnym brakiem odpowiedzialności wprowadzanie ograniczeń w nauczaniu stacjonarnym, na podstawie danych sprzecznych z oficjalnymi danymi Ministerstwa Zdrowia.

Jeśli Pan Minister Edukacji i Nauki nie dysponuje oficjalnymi danymi z Ministerstwa Zdrowia, to polecam zwrócić się do posłanek Prawa i Sprawiedliwości np. Pań: Teresy Hałas lub Marii Kurkowskiej (lub innych posłów PiS) o udostępnienie przetworzonych danych z Ministerstwa Zdrowia. Uprzejmie proszę aby na podstawie błędnych i częściowo fałszywych danych, nie dezorganizować formy nauczania na kilka miesięcy przed kluczowymi dla młodzieży w całym kraju egzaminami !

Skutki fatalnych decyzji w zakresie polityki covidowej są widoczne w gospodarce (bardzo wysoka inflacja, drożyzna, destrukcja wielu segmentów gospodarki). Nikt odpowiedzialny nie może do tej katastrofalnej sytuacja dołożyć jeszcze upadku systemu nauczania naszych dzieci i studentów, ponieważ wywoła to negatywne konsekwencje na najbliższe dekady a zarządzanie krajem nie polega na bieżącym administrowaniu ministerstwem, lecz na zarządzaniu w perspektywie pokoleń.

Zatem, uprzejmie ale kategorycznie proszę o natychmiastowe wycofanie koncepcji zdalnego nauczania wobec nadchodzących kluczowych egzaminów, decydujących o przyszłości młodych Polaków.

Z wyrazami szacunku dr Mariusz Miąsko

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKomunikat do Premiera w sprawie dyskryminacji ludzi niezaszczepionych
Następny artykułPrzewoźniku! Sprawdź, czy jesteś gotowy na zmiany związane z Pakietem Mobilności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj