Strona główna Aktualności Dnia Najpoważniejsze Naruszenie kierowcy

Najpoważniejsze Naruszenie kierowcy

917
0
No Ratings Information Message

Kolejne Najpoważniejsze Naruszenie  kierowcy grożące utratą dobrej reputacji.

9,5 tony ważył samochód ciężarowy załadowany drewnem kominkowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, którego zatrzymali do kontroli drogowej dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Było to kolejne Najpoważniejsze Naruszenie tego kierowcy.

W czwartek, 8 lutego 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili na drogach tego miasta działania mające na celu eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów powodujących

Jak informuje GITD inspektorzy poruszając się nieoznakowanym radiowozem, ok. godz. 9 zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, którym przewożono 10 metrów sześciennych drewna kominkowego. Pojazd został zważony. Jego rzeczywista masa całkowita wynosiła 9,5 tony. Był zatem przeładowany aż o 6 ton! Pojazd należący do dystrybutora drewna kominkowego jest dobrze znany dolnośląskim inspektorom ITD, ponieważ już kilkukrotnie dokonywali jego kontroli. Wówczas jego rzeczywista masa całkowita wynosiła kolejno: 9,5 tony i 10,7 tony.

Podczas ostatniej kontroli inspektorzy stwierdzili ponadto umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób naruszający stateczność pojazdu, niezabezpieczenie ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia oraz brak wymaganych dokumentów – dowodu rejestracyjnego pojazdu. Kierujący tłumaczył, że zagubił dowód rejestracyjny. W związku z tym inspektorzy nie mogli go zatrzymać za ujawnione usterki techniczne, stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierujący otrzymał jednak zakaz dalszej jazdy przeładowanym pojazdem.

Za stwierdzone nieprawidłowości podczas kontroli kierowcę ukarano pięcioma mandatami w łącznej kwocie 1 250 złotych.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPonad 2,5 promila w organizmie miał 39-latek z zakazem jazdy do 2078 roku!
Następny artykułNaruszenia grożące utratą Dobrej Reputacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj