Strona główna Aktualności Dnia Najpoważniejsze Naruszenie kierowcy

Najpoważniejsze Naruszenie kierowcy

690
No Ratings Information Message

Kolejne Najpoważniejsze Naruszenie  kierowcy grożące utratą dobrej reputacji.

9,5 tony ważył samochód ciężarowy załadowany drewnem kominkowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, którego zatrzymali do kontroli drogowej dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Było to kolejne Najpoważniejsze Naruszenie tego kierowcy.

W czwartek, 8 lutego 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili na drogach tego miasta działania mające na celu eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów powodujących

Jak informuje GITD inspektorzy poruszając się nieoznakowanym radiowozem, ok. godz. 9 zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, którym przewożono 10 metrów sześciennych drewna kominkowego. Pojazd został zważony. Jego rzeczywista masa całkowita wynosiła 9,5 tony. Był zatem przeładowany aż o 6 ton! Pojazd należący do dystrybutora drewna kominkowego jest dobrze znany dolnośląskim inspektorom ITD, ponieważ już kilkukrotnie dokonywali jego kontroli. Wówczas jego rzeczywista masa całkowita wynosiła kolejno: 9,5 tony i 10,7 tony.

Podczas ostatniej kontroli inspektorzy stwierdzili ponadto umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób naruszający stateczność pojazdu, niezabezpieczenie ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia oraz brak wymaganych dokumentów – dowodu rejestracyjnego pojazdu. Kierujący tłumaczył, że zagubił dowód rejestracyjny. W związku z tym inspektorzy nie mogli go zatrzymać za ujawnione usterki techniczne, stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierujący otrzymał jednak zakaz dalszej jazdy przeładowanym pojazdem.

Za stwierdzone nieprawidłowości podczas kontroli kierowcę ukarano pięcioma mandatami w łącznej kwocie 1 250 złotych.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko