Strona główna Aktualności Dnia Naruszenia grożące utratą Dobrej Reputacji

Naruszenia grożące utratą Dobrej Reputacji

870
0
5/5 (1)

Naruszenia grożące utratą Dobrej Reputacji Twojej firmy. Takich naruszeń dopuścił się kierowca zatrzymany przez małopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego na przejściu granicznym w Chyżnem.

Naruszenia grożące utratą Dobrej Reputacji Twojej firmy

Ciągnikiem siodłowym z naczepą należącą do ukraińskiego przewoźnika wykonywany był międzynarodowy przewóz odpadów z Austrii na Ukrainę. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca podczas wykonywania zadania przewozowego używał drugiej karty kierowcy. Ponadto zatrzymany prowadził pojazd bez wymaganego odpoczynku przez ponad 18 godzin w stosunku do dozwolonych 10 godzin. Kolejnym naruszeniem zanotowanym na koncie zatrzymanego był brak stosownego zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 10 000 zł. Jak informuje WITD, dodatkowo ujawniono, że w pojeździe został zamontowany niedozwolone urządzenie do fałszowania emisji spalin z jednoczesnym odłączeniem systemu AD – BLUE. Skutkowało to zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Najpoważniejsze naruszenia grożące utratą Dobrej Reputacji

Zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/403 z dnia 18 marca 2016 r. klasyfikuje się ono jako jedno z najpoważniejszych naruszeń. Podstawę prawną stanowi art. 27 ust. 2 rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014.

Z kolei jazda bez odpoczynku klasyfikuje się do grupy naruszeń przepisów rozporządzenia (WE) nr 561/2006 WE Parlamentu Europejskiego i Rady określający przepisy dot. czasu prowadzenia pojazdu i czasu odpoczynku.

W związku z powyższym, uwzględniając specyfikę wymienionych naruszeń, wpływających bezpośrednio na utratę dobrej reputacji przez firmę transportową, sugeruje się skorzystanie z oprogramowania do wykrywania: Poważnych Naruszeń, Bardzo Poważnych Naruszeń oraz Najpoważniejszych Naruszeń. Oprogramowanie stworzone w tym celu przez spółkę VTS, przygotuje firmę z wyprzedzeniem przed kontrolą, której powinna spodziewać się każda firma. Zapytania w sprawie dostępu do programu prosimy kierować bezpośrednio na: kontakt@vtsproject.pl.

Jednocześnie informujemy, że Kancelaria Prawna Viggen sp.j. prowadzi już kilka spraw o cofnięcie uprawnień z naruszeń systemu KREPTD. Jeśli potrzebują Państwo porady eksperta w tym zakresie proszę dzwonić pod numer: (12) 637 24 57.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNajpoważniejsze Naruszenie kierowcy
Następny artykułZły stan techniczny autokarów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj