Strona główna Aktualności Dnia Nocne kontrole w tym powiecie

Nocne kontrole w tym powiecie

101

Nocne kontrole w tym powiecie. Mowo o kontrolach na terenie powiatu legnickiego, które dolnośląska ITD przeprowadziła w nocy z 15 na 16 lipca. Pod lupą funkcjonariuszy znalazło się 40 pojazdów. 

Nocne kontrole w tym powiecie

W toku kontroli zatrzymano dwóch kierowców, którzy jechali na magnesach. Mężczyźni dla tej samej firmy transportowej przewozili ładunek z Polski na Węgry. Ponadto jeden z nich poruszał się bez ważnego prawa jazdy. „Zatrzymano także przeładowane pojazdy. Bus o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony w rzeczywistości ważył o blisko tonę za dużo. Z kolei pojazd, którym przewożono suchy beton był przeciążony o ponad 3 tony, a kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. Dokument został zatrzymany wcześniej przez policję. Kolejne kontrole przynosiły kolejne, ujawnione naruszenia, m.in. brak ważnych badan technicznych naczepy i ciągnika samochodowego” – informuje ITD.

Kary

Kierowców, którzy naruszyli normy czasu pracy ukarano mandatami. Ponadto za stwierdzone naruszenia, „wszczęto postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców, osób zarządzających transportem w ich przedsiębiorstwach oraz załadowcy przeładowanego pojazdu ciężarowego” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

 

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here