Strona główna Aktualności Dnia 46 pojazdów pod lupą ITD

46 pojazdów pod lupą ITD

116

46 pojazdów pod lupą ITD. To wynik akcji przeprowadzonej przez ITD oraz Radio dla Ciebie, która rozpoczęła się 11 lipca na drogach Mazowsza. Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się przede wszystkim ciężarówki i samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

46 pojazdów pod lupą ITD

„W trakcie kilkugodzinnych działań skontrolowano 46 pojazdów (39 dostawczych i 7 ciężarowych). 16 busów o DMC do 3,5 tony przewoziło za dużo towarów. Niechlubni rekordziści przewożący napoje ważyli niemalże 6 ton, czyli o prawie 2,5 tony za dużo. Z kolei ciężarówka z materiałami budowlanymi o DMC do 18 ton ważyła 20,1 tony. Auto miało też przekroczony dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej o pół tony” – informuje ITD.

 

Kolejne kontrole

Kierowcy ukarani zostali mandatami i zobligowani do przeładowania towaru. Inspektorzy sprawdzali również stan techniczny pojazdów. W toku tej kontroli zatrzymali 3 dowody rejestracyjne z powodu stwierdzonych usterek. Kolejne tego typu kontrole już niebawem. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku usług transportowych.

 

Czytaj także:

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here