Strona główna Aktualności Dnia Nowe przepisy w Niemczech. Teraz łatwiej o utratę prawa jazdy!

Nowe przepisy w Niemczech. Teraz łatwiej o utratę prawa jazdy!

231
5/5 (3)

Kancelaria Prawna Viggen Sp.j. przypomina, że 28 kwietnia 2020 roku Niemcy wprowadziły nowelizację do dotychczasowych przepisów ruchu drogowego na mocy której łatwiej będzie o utratę uprawnień do kierowania pojazdem. Od teraz przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 21 km/h skutkowało będzie zapłaceniem 80 euro mandatu i utratą prawa jazdy na miesiąc. Taka sama kara czeka nas na pozostałych drogach, jeśli pojedziemy o 26 km/h za szybko. Bardziej rażące wykroczenia jak przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h karane będą mandatem karnym w wysokości 280 euro i zatrzymaniem prawa jazdy na okres dwóch miesięcy. Podniesieniu uległa również kara za nie stworzenie „korytarza życia” z 200 euro do 280 euro.

Co istotne należy również uważać na właściwe parkowanie ponieważ Rząd Federalny scedował ściąganie za to mandatów na samorządy i kary mogą być różne w każdym z Landów.

Nowe przepisy zabraniają korzystania z jakichkolwiek aplikacji ostrzegających kierowców o fotoradarach i kontrolach policyjnych. Kierowca, który dopuści się tego przewinienia, otrzyma mandat w wysokości 75 euro.

Piotr Jan Tarasek – Kierownik Działu Prawnego Kancelarii Prawnej Viggen

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here