Strona główna Aktualności Dnia Nowe przepisy w Niemczech. Teraz łatwiej o utratę prawa jazdy!

Nowe przepisy w Niemczech. Teraz łatwiej o utratę prawa jazdy!

646
5/5 (3)

Kancelaria Prawna Viggen Sp.j. przypomina, że 28 kwietnia 2020 roku Niemcy wprowadziły nowelizację do dotychczasowych przepisów ruchu drogowego na mocy której łatwiej będzie o utratę uprawnień do kierowania pojazdem. Od teraz przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 21 km/h skutkowało będzie zapłaceniem 80 euro mandatu i utratą prawa jazdy na miesiąc. Taka sama kara czeka nas na pozostałych drogach, jeśli pojedziemy o 26 km/h za szybko. Bardziej rażące wykroczenia jak przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h karane będą mandatem karnym w wysokości 280 euro i zatrzymaniem prawa jazdy na okres dwóch miesięcy. Podniesieniu uległa również kara za nie stworzenie „korytarza życia” z 200 euro do 280 euro.

Co istotne należy również uważać na właściwe parkowanie ponieważ Rząd Federalny scedował ściąganie za to mandatów na samorządy i kary mogą być różne w każdym z Landów.

Nowe przepisy zabraniają korzystania z jakichkolwiek aplikacji ostrzegających kierowców o fotoradarach i kontrolach policyjnych. Kierowca, który dopuści się tego przewinienia, otrzyma mandat w wysokości 75 euro.

Piotr Jan Tarasek – Kierownik Działu Prawnego Kancelarii Prawnej Viggen

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

2 KOMENTARZE

  1. Witam. Dostałem za szybka jazdę na terenie Bawarii mandat oraz zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc. Mandat w wysokości ok 108 eur opłaciłem natomiast nie chce wysyłać do Niemiec swojego prawa jazdy. Czy mogę prosić o konsultacje czym ryzykuje? Na stronach Niemieckich przeczytałem ze w tym przypadku decyzja się uprawomocni po 4 miesiącach i dalej będzie biegł 1 miesięczny zakaz. 2 pytania: czy w takim razie po 5 miesiącach będę miał czyste konto w Niemczech oraz czy w okresie 4 miesięcy uprawamacniania się decyzji tez mogę jeździć po Niemczech

    • Po 4 miesiącach decyzja się uprawomocnia i od tego czasu będzie obowiązywał cię zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium niemiec jednak czas kary zaczyna byc liczony od momentu otrzymania przez niemcy prawka, wiec im szybciej im wyslesz tym lepiej dla ciebie, sam przekroczylem 11 lipca predkosc na a2 ograniczenie do 100 ja jechalem ok 150. Cyknal mnie radar i teraz czekam na pismo z niemiec. Po jakim czasie dostales?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here