Strona główna Informacje prawne Nowe stawki austriackiej płacy minimalnej

Nowe stawki austriackiej płacy minimalnej

971
0
5/5 (4)

Od 1 stycznia 2018 r. na terenie Austrii obowiązują nowe stawki płacy minimalnej. Ma to związek z wprowadzeniem nowego traktatu związkowego, który obowiązuje zarówno kierowców prowadzących pojazdy do 3,5 t, jak i ponad 3,5 t. W 2017 roku obowiązywały dwa osobne traktaty dla tych kategorii pojazdów. Wynagrodzenie kierowców na terenie Austrii wzrosło o 2,7%.

Nowe stawki austriackiej płacy minimalnej

Szczegółowe wykaz nowych stawek znajdą Państwo pod adresem: https://www.wko.at/branchen/sbg/transport-verkehr/gueterbefoerderungsgewerbe/Lohntafel_Gueterbefoerderung-2018.pdf

Formularz zgłoszeniowy

Delegowanie do Austrii odbywa się na maksymalny okres 6 miesięcy. Ustawa LSD-BG w art. 19 stanowi o obowiązku rejestracji w celu delegowania pracownika do Austrii spoza jej terytorium.
Delegowanie odbywa się wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego ZKO3-T. Art. 19 ustawy nie mówi nic o delegowaniu od nowa, czyli o przeprowadzeniu procedury wprowadzenia danych do formularza ZKO3-T na nowo, a więc ponownym jego wypełnieniu, a stanowi jedynie o tym, że pracodawca zobowiązany jest do UZUPEŁNIANIA w formularzu ZKO3-T wszelkich zmieniających się danych niezwłocznie. Ustawa traktuje, więc zmianę stawek wynagrodzenia minimalnego austriackiego jako DANĄ DO UZUPEŁNIENIA W RAZIE JEJ ZMIANY. W konsekwencji jednak każde uzupełnienie wymagające wpisu do ZKO3-T jest de facto wypełnieniem formularza na nowo. 

W przypadku jakichkolwiek problemów z wyliczeniem płacy minimalnej w Austrii, prosimy o kontakt z Kancelarią Prawną Viggen Sp.j. pod numer: (12) 637 24 57.

W przypadku potrzeby Kancelaria Prawna Viggen Sp.j. dokonają wyliczenia płacy minimalnej pracowników delegowanych do Austrii, Niemiec, Włoch, Francji.

Od 1 lutego 2018 roku, Kancelaria Prana Viggen Sp.j. zmieniła partnera informatycznego i dla własnych klientów wylicza wynagrodzenia (między innymi dotyczące płacy minimalnej pracowników delegowanych) za pomocą aplikacji VTS – spółki VTS Project Sp. z o.o.

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPowstaną kolejne inwestycje drogowe
Następny artykułPolski sukces! KREPTD-dzięki interwencji KP Viggen w PE trudniej będzie utracić licencję transportową!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj