Strona główna Strefa Kierowcy Powstaną kolejne inwestycje drogowe

Powstaną kolejne inwestycje drogowe

1062
5/5 (1)

Powstaną kolejne inwestycje drogowe. 12 programów inwestycji i 3 aneksy dla zadań drogowych zatwierdził Minister Infrastruktury. Łączny koszt tych zadań to ok. 136 mln zł. 

Powstaną kolejne inwestycje drogowe

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, inwestycje mają na celu rozbudowę istniejących odcinków dróg krajowych. Ponadto odcinki te mają zostać dostosowane do nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś. W ramach inwestycji przewidziano również budowę lub przebudowę mostów i estakad. Budowa i przebudowa dotyczy także: skrzyżowań, rond, pasów do skrętu w lewo, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, chodników i ścieżek rowerowych. Inwestycje te mają być realizowane w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, małopolskim oraz lubelskim.

Nowe zadania

W województwie pomorskim przewidziano zadania mające poprawić bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 20 na odcinku Korne-Kościerzyna. W województwie kujawsko-pomorskim rozbudowana ma zostać estakada i węzeł w ciągu drogi krajowej nr 91 (dawniej nr 1) w miejscowości Przechowo wraz z odcinkiem drogi. Z kolei w województwie warmińsko-mazurskim przewidziano rozbudowę drogi krajowej nr 63 w miejscowości Orzysz. Rozbudowę mostu przez rzekę Narew w miejscowości Wizna na drodze krajowej nr 64 oraz rozbudowę mostu przez rzekę Marycha w miejscowości Pomorze na drodze krajowej nr 16 zaplanowano w województwie podlaskim. W województwie śląskim natomiast mają zostać wykonane inwestycje wpływające na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rudniki. Inwestycje wpływające na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego mają zostać także zrealizowane na drodze krajowej nr 52 w miejscowości Kęty. W województwie lubelskim rozbudowane ma zostać skrzyżowanie drogi krajowej nr 82 z drogą gminą nr 112402L (ulica Dębowa) i drogą gminną  nr 112421L (ulica Świerkowa) w miejscowości Turka wraz z podłączeniem do węzła „Lublin Tatary” na obwodnicy Lublina w ciągu drogi krajowej nr 17.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko