Strona główna Aktualności Dnia Obwodnica Marek otwarta

Obwodnica Marek otwarta

1200
0
No Ratings Information Message

Od kilku dni kierowcy mogą jeździć 15 kilometrową obwodnicą Marek w ciągu drogi ekspresowej S8 Markami – Radzymin. 22 grudnia po godzinie 20.00 wdrożono tymczasową organizację ruchu.

Obwodnica Marek otwarta

Kierowcy mają do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu, nadal prowadzone są prace i występują utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia na obwodnicy Marek

Węzeł Kobyłka jest zamknięty i nie ma możliwości zjazdu. Wykonawca prowadzi tam jeszcze prace. Na węźle Marki wykonawca będzie rozbierał istniejącą łącznicę prowadzącą ruch z Trasy Toruńskiej (S8) na DK8 do Marek, co umożliwi mu wykonanie zjazdu z obwodnicy (jadąc od Białegostoku) na DK8 do Marek. Ponadto do dokończenia są prace poza ciągiem głównym. Wykonawca odc. Marki-Kobyłka zapowiedział zakończenie robót w II kwartale 2018 r.

Na węźle Radzymin Południe Wykonawca odc. Kobyłka-Radzymin będzie kończył roboty przez ok. 3 tygodnie, które są możliwe do zrealizowania po przełożeniu ruchu (po otwarciu ciągu głównego obwodnicy Marek).

 

Obwodnica Marek

Po otwarciu obwodnicy Marek, kierowcy będą mają do dyspozycji dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej od istniejącego węzła Marki do włączenia w istniejący przebieg drogi S8 za węzłem Radzymin Południe.

W związku z postępem prowadzonych prac w pierwszym etapie wyłączone z użytkowania są dwa węzły drogowe tj. węzeł Kobyłka (z ul. Szkolną) oraz węzeł Wołomin (z docelowym przebiegiem DW635). Jednocześnie należy zaznaczyć, że węzeł Marki w pierwszym okresie użytkowania będzie o niepełnych relacjach – będzie trwać budowa łącznicy relacji Białystok – Warszawa Targówek (ul. Radzymińska)/Marki.

Zmiany w organizacji ruchu

Do dyspozycji kierowców są: węzeł Radzymin Południe z drogą wojewódzką nr 635 oraz węzeł Zielonka z drogą wojewódzką nr 631. W związku z powyższym zmianie uległy zasady ruchu w zakresie dojazdu do m. Białystok oraz Marki, Radzymin czy Słupno! Kierowcy jadący drogą S8 od strony Warszawy (most Grota) w celu dojazdu do Marek (dotychczasowego przebiegu DK8) powinni zwrócić szczególna uwagę na zmianę sposobu dojazdu i trzymać się prawej strony, a dojazd realizować z wykorzystaniem drogi serwisowej oraz skrzyżowania (na DK8) z sygnalizacją świetlną w węźle Marki. Zasada ta jest oznakowana docelowymi tablicami drogowskazowymi i przeddrogowskazowymi oraz dodatkowo, dla podkreślenia tej istotnej zmiany, żółtymi tablicami tymczasowymi wyposażonymi w lampy błyskowe.

Kierowcy jadący ul. Radzymińską od strony Targówka powinni zwrócić uwagę na zmiany na tablicach kierunkowych i kierować się wg ich wskazań. W celu dojazdu do Białegostoku należy na węźle Marki skręcić w prawo na drogę S8, a w celu dojazdu do Marek, Radzymina i Słupna kontynuować jazdę na wprost jak dotychczas.

Kierowcy jadący drogą ekspresową S8 od strony Białegostoku zostaną automatycznie skierowani na nowy przebieg drogi S8. Z uwagi na brak relacji na Targówek (ul. Radzymińska-DW629) i Marki w węźle Marki, w celu dojazdu do tych miejsc należy dokonać zjazdu z drogi S8 wcześniej tj. na węźle Radzymin Południe bądź węźle Zielonka. Jak informuje GDDKiA dotychczasowe ograniczenia w ruchu ciężkim (16t) nadal pozostaną w niezmienionym zakresie.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowy odcinek drogi ekspresowej S5
Następny artykułVTS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj