Strona główna Aktualności Dnia Od lipca zmiana stawek płacy minimalnej w Niemczech

Od lipca zmiana stawek płacy minimalnej w Niemczech

748
0
5/5 (5)

Od lipca minimalna stawka za godzinę pracy w Niemczech wzrośnie do 10,45 EUR. Podwyżka obowiązuje większość kategorii pracowników, w tym kierowców międzynarodowych.

Jeszcze w maju niemiecki parlament uchwalił kolejną podwyżkę. Od 1 października 2022 r. niemiecka płaca minimalna ma wzrosnąć aż do 12 EUR!

Przypomnijmy, że płaca minimalna obowiązuje w Niemczech od stycznia 2015 r. i od tego czasu systematycznie wzrasta. Zwykle podwyżki negocjowane są w ramach komisji złożonej z przedstawicieli pracodawców i związków zawodowych. Po uchwalonej teraz październikowej podwyżce komisja ds. płacy minimalnej ponownie będzie decydować o wysokości stawek.

Aktualnie (do 30 czerwca 2022 r.) niemiecka płaca minimalna wynosi 9,82 EUR.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrecedensowy wyrok na korzyść podwykonawcy! Specjalne podziękowania dla dr Mariusza Miąsko i Kancelarii Prawnej Viggen!
Następny artykułHolandia – nowe stawki płacy minimalnej
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj