Strona główna Aktualności Dnia Ograniczenia w ruchu w Boże Ciało

Ograniczenia w ruchu w Boże Ciało

257
5/5 (3)

W związku ze świętem Bożego Ciała, w dniu 11 czerwca 2020 roku większość państw europejskich podjęło decyzję o zniesieniu zwyczajowych zakazów w ruchu. Jednakże niektóre spośród nich zdecydowały o ich utrzymaniu. Kraje te to:

  1. Polska – zakaz obowiązuje w godzinach od 8:00 do 22:00. Dotyczy on pojazdów ciężarowych, których dmc przekracza 12 ton.

 

Powyższy zakaz, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, nie dotyczy następujących wyjątków:

  • pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

  • pojazdów, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy,

  • pojazdów oczekujących na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  1. Chorwacja – zakaz nie jest generalny, ponieważ obejmuje on jedynie następujące trasy: D8, Zadar – Karasovici, D9, Metkovic – SR8, D21, Kastel – Kanfanar interchange, D23, Zuta Lokva – Senj, D39, junction A1 – Dupci, D66, Pula – SR8, D200, Buje – SLO, D300, Buje – Umag, Z5002, Novigrad – Vrsar.

Obowiązuje on w godzinach od godziny 14:00 do godziny 23:00 oraz dotyczy pojazdów, których dmc przekracza 7,5 tony.

  1. Austria – zakaz ruchu obowiązuje w godzinach od 0:00 do 22:00, dotyczy pojazdów, których dmc przekracza 3.5 tony.

  2. Rumunia – zakaz dotyczy jedynie trasy DN1, Bucharest – Brasov , w godzinach od 06:00 do 22:00. Skierowany jest do pojazdów, których dmc przekracza 7,5 tony.

Co istotne, tegoroczne zakazy w ruchu, w święto Bożego Ciała nie obowiązują w Niemczech. Zostały one zniesione we wszystkich landach, nawet w tych, w których zwyczajowo obowiązywały, w związku z obecną sytuacją.

Anna Sikora – Pracownik KPV

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here