Strona główna Informacje prawne Po korzystnym wyroku sądu ws. nielegalnie nakładanych kar "za bramownice" GITD nadal...

Po korzystnym wyroku sądu ws. nielegalnie nakładanych kar "za bramownice" GITD nadal nie zmieniło wytycznych

1130
0
5/5 (1)

 

Pomimo korzystnego dla kierowców i przewoźników wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, sprawa nadal budzi obawy branży, ponieważ MT oraz GITD nadal nie wycofały się oficjalnie z własnego stanowiska, zgodnie z którym karę wymierzają „za bramownicę” zamiast za przejazd po drodze krajowej.

„W zasadzie nie wiadomo już co musiałoby się stać żeby GIDT oraz Ministerstwo Transportu zmieniło własne bezprawne stanowisko skoro nie są dla niego argumentem ani treść normy, ani zasady wykładni prawa, ani zasady logiki, ani stanowisko RPO, ani głos opini publicznej, anie nawer wyrok WSA” – mówi Mariusz Miąsko, prawnik, Prezes Kancelarii Prawnej Viggen s.c.

„Stanowisko reprezentowane aktualnie w przez MT i GITD to przejaw skrajnego woluntaryzmu i braku poszanowania dla instytucji państwa, Konstytucji RP i obywateli i właśnie dlatego niezwykle cieszy mnie stanowisko sądów. Sądzę, że po tak rażącym nadużyciu w zakresie wykłądni prawa ze strony MT i GITD kierowcom należą się oficjalne przeprosiny ze strony tych instytucji” – dodaje Miąsko.

Kolejny raz tematem zainteresowała się Rzeczpospolita, która prezentuje zgodne stanowisko wielu specjalistów w zakresie bezpodstawnych kar nakładanych za viaTOLL.

Nagłówek

 

Treść

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

Oceń artykuł

Poprzedni artykułMasz auto na gaz? Od jesieni ważna zmiana!
Następny artykułKluczowa część umowy AETR nie obowiązuje w Polsce już od 3 lat bo…MT zapomniał przesłać tekst do publikacji !
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.