Strona główna Aktualności Dnia Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego

Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego

891
No Ratings Information Message

Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego, który zakończył się sukcesem.

XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym rolę organizatora i gospodarza tego zgromadzenia, w którym raz na cztery lata biorą udział eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą na całym świecie. Jest to jedyne wydarzenie na świecie gdzie szeroko omawiana jest tematyka związana z zimowym utrzymaniem w każdym aspekcie – od planowania zadań, przez ich finansowanie, standardy a także innowacje, która mogą wnieść nową, lepszą jakość w utrzymanie przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów ponoszonych w tym zakresie. Hasłem tegorocznego spotkania brzmiało: „Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą”.

Calgary kolejnym gospodarzem kongresu

PIARC, to Światowe Stowarzyszanie Drogowe powstałe w 1909 r. zrzeszające administracje drogowe z ponad 120 państw świata, umożliwia wymianę wiedzy, doświadczeń oraz wizji rozwoju we wszelkich aspektach drogownictwa. Eksperci GDDKiA biorą udział w pracach poszczególnych grup roboczych PIARC, co służy wypracowaniu dobrych praktyk, które są następnie wdrażane również w GDDKiA. Organizacja co cztery lata organizuje Zimowy Kongres Drogowy. Za każdym razem to wydarzenie organizowane jest w innej części świata. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Sapporo, Turynie-Sestriere, Quebecu i Andorze. W 2022 roku będzie to Calgary.

Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego

Tegoroczny Kongres odwiedzili delegaci reprezentujący 42 kraje z 5 kontynentów. W tym 4 Ministrów właściwych ds. transportu z Polski, Czarnogóry, Litwy i Japonii oraz generalni dyrektorzy zarządów dróg z kilkudziesięciu krajów. Obradom Kongresu towarzyszą targi, na których swoje produkty, sprzęt i usługi prezentuje kilkadziesiąt firm z 18 państw. Do prezentacji zgłoszonych zostało około 300 referatów przez przedstawicieli administracji drogowej, naukowców i ekspertów z branży. Wśród wystawców znajdują się stoiska narodowe Czech, Chin, Francji, Japonii, Korei Południowej, Norwegii, Polski, Słowacji i Włoch. Na ekspozycję targową składa się także prezentacja bogatego parku najnowszych maszyn związanych z utrzymaniem dróg w trudnych warunkach zimowych.

Zwycięzca zawodów pługów śnieżnych

Dodatkową atrakcją Kongresu były zawody pługów śnieżnych, które odbyły się 22 lutego. Podczas przejazdu toru z przeszkodami sędziowie oceniali umiejętności prowadzenia pojazdu, czas przejazdu i stan techniczny pługu. W zawodach zwyciężył reprezentant Niemiec, a drugie miejsca zajął Austriak.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko