Strona główna Aktualności Dnia Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego

Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego

1151
0
No Ratings Information Message

Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego, który zakończył się sukcesem.

XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym rolę organizatora i gospodarza tego zgromadzenia, w którym raz na cztery lata biorą udział eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą na całym świecie. Jest to jedyne wydarzenie na świecie gdzie szeroko omawiana jest tematyka związana z zimowym utrzymaniem w każdym aspekcie – od planowania zadań, przez ich finansowanie, standardy a także innowacje, która mogą wnieść nową, lepszą jakość w utrzymanie przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów ponoszonych w tym zakresie. Hasłem tegorocznego spotkania brzmiało: „Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą”.

Calgary kolejnym gospodarzem kongresu

PIARC, to Światowe Stowarzyszanie Drogowe powstałe w 1909 r. zrzeszające administracje drogowe z ponad 120 państw świata, umożliwia wymianę wiedzy, doświadczeń oraz wizji rozwoju we wszelkich aspektach drogownictwa. Eksperci GDDKiA biorą udział w pracach poszczególnych grup roboczych PIARC, co służy wypracowaniu dobrych praktyk, które są następnie wdrażane również w GDDKiA. Organizacja co cztery lata organizuje Zimowy Kongres Drogowy. Za każdym razem to wydarzenie organizowane jest w innej części świata. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Sapporo, Turynie-Sestriere, Quebecu i Andorze. W 2022 roku będzie to Calgary.

Podsumowanie XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego

Tegoroczny Kongres odwiedzili delegaci reprezentujący 42 kraje z 5 kontynentów. W tym 4 Ministrów właściwych ds. transportu z Polski, Czarnogóry, Litwy i Japonii oraz generalni dyrektorzy zarządów dróg z kilkudziesięciu krajów. Obradom Kongresu towarzyszą targi, na których swoje produkty, sprzęt i usługi prezentuje kilkadziesiąt firm z 18 państw. Do prezentacji zgłoszonych zostało około 300 referatów przez przedstawicieli administracji drogowej, naukowców i ekspertów z branży. Wśród wystawców znajdują się stoiska narodowe Czech, Chin, Francji, Japonii, Korei Południowej, Norwegii, Polski, Słowacji i Włoch. Na ekspozycję targową składa się także prezentacja bogatego parku najnowszych maszyn związanych z utrzymaniem dróg w trudnych warunkach zimowych.

Zwycięzca zawodów pługów śnieżnych

Dodatkową atrakcją Kongresu były zawody pługów śnieżnych, które odbyły się 22 lutego. Podczas przejazdu toru z przeszkodami sędziowie oceniali umiejętności prowadzenia pojazdu, czas przejazdu i stan techniczny pługu. W zawodach zwyciężył reprezentant Niemiec, a drugie miejsca zajął Austriak.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJak zmieniły się kwoty mandatów w 2018 roku? Zobacz nowy taryfikator, aby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań
Następny artykułBezpieczny autokar – bezpieczne ferie 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj