Strona główna Aktualności GITD i PIP Pojazd przeładowany o prawie tonę

Pojazd przeładowany o prawie tonę

276
UDOSTĘPNIJ

Kontrola normatywności zatrzymanego pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t wykazała przeładowanie o prawie tonę. Kierującego ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

Jak informuje WITD Poznań 21 lutego br. inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie prowadzili na drodze krajowej nr 5 czynności kontrolne wspólnie z leszczyńską Komendą Miejską Policji. Kontrola normatywności pierwszego zatrzymanego pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t wykazała przeładowanie o prawie tonę. Kierującego ukarano mandatem w wysokości 500 zł i nakazano rozładowanie części ładunku.

Kolejny zatrzymany pojazd, Iveco z przyczepą, był z kolei załadowany zgodnie z normą. Ustalono, że wykonywano nim przewóz na potrzeby własne na trasie z Mazowsza do Wschowy. Kontrola wykazała jednak, że pomimo takiego obowiązku, pojazd nie został wyposażony w tachograf, co uniemożliwiło kierowcy rejestrowanie swoich okresów aktywności „za kółkiem”. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

 

Źródło: etransport.pl/WITD Poznań

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here