Strona główna Aktualności Dnia Przełomowa Opinia ws. Frankowiczów? Czy i w jakim zakresie pomoże poszkodowanym kredytobiorcom?

Przełomowa Opinia ws. Frankowiczów? Czy i w jakim zakresie pomoże poszkodowanym kredytobiorcom?

467
0
5/5 (2)

Opinia TSUE ponownie korzystna dla Frankowiczów

Kancelaria Prawna Viggen informuje, że 16 lutego 2023 r. Rzecznik Generalny TSUE opublikował przełomową opinię ws. frankowiczów (C-520/21 – 17.02.2023 r.). Uznano, że po unieważnieniu umowy kredytu bank NIE MOŻE domagać się od konsumenta żadnych dodatkowych roszczeń poza zwrotem kapitału kredytu. Przyznanie bankom jakiegokolwiek dodatkowego świadczenia prowadziłoby do naruszenia dyrektywy, która ma szczególnie chronić konsumentów przed takimi bezprawnymi działaniami.

Rzecznik TSUE Anthony Michael Collins wskazał, że kredytobiorcy mogą się domagać od banku nie tylko zwrotu uiszczonych rat i odsetek od dnia wezwania do zapłaty, ale także dodatkowych roszczeń. Wskazana opinia może zatem znacznie podwyższyć szanse kredytobiorców w zakresie dochodzenia swoich praw.

Kancelaria Prawna Viggen od kilku lat specjalizuje się w pomocy poszkodowanym Frankowiczom.

Jeśli chcą Państwo odwalutować lub unieważnić kredyt w CHF z uwagi na niedozwolone postanowienia dotyczące klauzul indeksacyjnych, zapraszamy do kontaktu:

jak@viggen.pl tel. 519 140 984

biuro1@viggen.pl tel. 509 982 577

Państwa sprawą zajmie się radca prawny wyspecjalizowany w obszarze kredytów frankowych,  który przeanalizuje umowę kredytową i opracuje indywidualną opinię prawną na temat działań, które mogą Państwo podjąć, aby odzyskać utracone pieniądze. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dokonując całościowej analizy Państwa umowy kredytu hipotecznego, regulaminu oraz aneksów do umowy. Kancelaria Prawna Viggen proponuje Państwu bezpłatną wycenę wraz z oceną szans na wygraną.

Przełomowy wyrok TSUE

Przypomnijmy jeszcze, że przełomowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 3 października 2019 r. dał okazję wszystkim Frankowiczom dochodzenia sprawiedliwości przed polskimi sądami. Wyrok wskazał wprost, że prawo Unii Europejskiej nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Jeśli kredytobiorca chce uwolnić się od umowy frankowej, powinien dokonać analizy umowy oraz złożyć do sądu powództwo cywilne. Nie oznacza to jednak, że samo złożenie powództwa zamyka sprawę – kolejno należy liczyć się z kosztami takiego postępowania, czasem jego trwania oraz ewentualnymi kosztami biegłych. Podkreślamy, że Kancelaria Prawna Viggen służy wsparciem na każdym etapie  tego skomplikowanego postępowania.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułVTS Project: Pakiet Mobilności – wygeneruj plik z dopłatami sektorowymi dla wszystkich kierowców w 3 krokach
Następny artykułPrzewoźniku – pamiętaj o rozliczeniu opłaty środowiskowej!
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj