Strona główna Aktualności GITD i PIP Rażące naruszenia przewoźników z Wielkopolski

Rażące naruszenia przewoźników z Wielkopolski

1053
0
No Ratings Information Message

Podczas kontroli waga wskazała na rażąco wysoką wartość nacisku na osie napędowe dwóch samochodów ciężarowych.

Jak informuje WITD w Ponaniu inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie zatrzymali dwa pojazdy przewoźników z Wielkopolski, którzy wykonywali przewóz towarów na trasie Poznań – Zielona Góra.

Kontrola dopuszczalnych nacisków osi napędowych potwierdziła rażące przekroczenia w obydwu pojazdach. Zmierzona wartość nacisków osi wyniosła odpowiednio 14,1 i 13.6 tony na drodze, gdzie dopuszczalny nacisk wynosi 10 ton. Jednocześnie nie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej, co wskazywało na nieprawidłowe rozmieszczenie ładunku, którego większość umieszczono na przodzie naczep.

Dodatkowa kontrola wykresówek jednego z kierowców wykazała rażące naruszenia dotyczące czasu pracy. Stwierdzono wielokrotne skracanie odpoczynków dobowych, przekraczanie norm w zakresie dziennych okresów prowadzenia i jazd bez wymaganej przerwy. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne zagrożone maksymalna karą 15 tysięcy złotych. Zakazano dalszej jazdy do czasu częściowego rozładowania pojazdów i prawidłowego rozmieszczeniu ładunku.

 

Źródło: etransport.pl/WITD w Poznaniu

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowy Dyrektor GDDKiA w Gdańsku
Następny artykułRealizujesz przewóz osób na liniach regularnych 50 km?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj