Strona główna Aktualności Dnia Remont autostrady A4 w Rudzie Śląskiej

Remont autostrady A4 w Rudzie Śląskiej

149
UDOSTĘPNIJ

10 sierpnia br. rozpoczyna się likwidacja uskoku na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Po wykonaniu prac przygotowawczych w postaci badań podłoża gruntowego w strefie objętej przebudową oraz budowy przejazdów technologicznych pomiędzy pasami autostrady rozpoczną się prace zasadnicze.

Zakres remontu

Przebudowa obejmie blisko kilometrowy odcinek, pomiędzy MOP-ami Wirek i Halemba, i polegać będzie na wykonaniu uzdatniania podłoża gruntowego oraz wzmocnieniu konstrukcji drogi w bezpośrednim sąsiedztwie deformacji podłoża wraz z wykonaniem nowych warstw bitumicznych. Natomiast na odcinku ok. 1 km wykonana zostanie wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni. Zakres prac obejmie również rektyfikację kładki dla pieszych łączącej MOP Wirek z MOP-em Halemba.

Zmiana organizacji ruchu

Organizacja ruchu na czas tego etapu robót polegać będzie na przeniesieniu ruchu na długości ok. 2 km z jezdni relacji Katowice-Gliwice na jezdnię przeciwną (w kierunku Gliwice-Katowice). Kierującym zostanie zapewniona możliwość poruszania się dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Przez cały okres przebudowy będzie możliwy również dojazd do obydwu Miejsc Obsługi Podróżnych.

Na remontowanym odcinku będą obowiązywały limity prędkości: w rejonie zmiany jezdni do 60 km/h na pozostałym odcinku do 80 km/h.

Następnie GDDKiA przystąpi do zmiany remontowanej jezdni wykorzystując do przeniesienia ruchu wcześniej wyremontowaną jezdnię. Zmiana organizacji ruchu nastąpi na takich samych zasadach jak przy remoncie jezdni w kierunku na Gliwice.

Planowane zakończenie całości zadania w listopadzie br.

 

Źródło: GDDKiA

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here