Strona główna Aktualności Dnia Rozpoczęto prace na budowie tej obwodnicy

Rozpoczęto prace na budowie tej obwodnicy

271

Rozpoczęto prace na budowie tej obwodnicy. Mowa o obwodnicy Niemodlina o długości ok. 11,5 km, która ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie.

Rozpoczęto prace na budowie tej obwodnicy

„Jej trasa rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie się do obecnego przebiegu DK46 tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga z układem pasów 2+1, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Na trasie drogi, o klasie technicznej GP, powstaną dwa węzły drogowe (Niemodlin i Sosnówka) oraz 18 obiektów inżynierskich. Największym z nich będzie most nad rzeką Ścinawą o długości 296 m” – informuje GDDKiA Oddział Opole.

Zalety

Obwodnica ma poprawić przepustowość miejskich ulic i wyprowadzić ruch tranzytowy poza obszar miasta. Ma wpłynąć również na wzrost poziomu bezpieczeństwa zarówno kierujących pojazdami, jak i mieszkańców Niemodlina oraz wsi Brzęczkowice i Sosnówka. Obwodnica ma pomóc w skomunikowaniu z terenami inwestycjami. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec 2021 r.

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here