Strona główna Aktualności Dnia Ten odcinek autostrady otwarty dla kierowców

Ten odcinek autostrady otwarty dla kierowców

229

Ten odcinek autostrady otwarty dla kierowców. Mowa o 33 km autostrady A1 na Śląsku, od węzła Pyrzowice do węzła Częstochowa Blachownia, która od 2 sierpnia jest dostępna dla kierowców.

Ten odcinek autostrady otwarty dla kierowców

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, „oddano do użytku trzy odcinki realizacyjne autostrady A1, odcinek G pomiędzy węzłami Częstochowa Blachownia i Częstochowa Południe, odcinek H od węzła Częstochowa Południe do węzła Woźniki, a także odcinek I od węzła Woźniki do Pyrzowic. Wszystkie fragmenty są wykonane w technologii betonowej i mają po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach ich realizacji powstały węzły drogowe Częstochowa Południe i Woźniki, ponad 60 obiektów inżynierskich, a także 4 Miejsca Obsługi Podróżnych”. Wznowiono również prace przy budowie obwodnicy Częstochowy. Konkretnie chodzi o odcinek F pomiędzy węzłami Rząsawa i Częstochowa Blachownia.

Po oddaniu odcinka autostrady na Śląsku kierowcy mają do dyspozycji łącznie blisko 125 km trasy A1 od granicy z Czechami w Gorzyczkach do Częstochowy.

 

 

Czytaj także:

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here