Strona główna Aktualności Dnia Transport bez prawidłowego mocowania

Transport bez prawidłowego mocowania

121
5/5 (2)

Transport bez prawidłowego mocowania. Mowa o ciężarówce, która zatrzymana została przez wielkopolską Inspekcję Transportu Drogowego za nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku. 

Transport bez prawidłowego mocowania

Do kontroli doszło 4 listopada na terenie Leszna. Pojazdem przewożono betonowe podkłady kolejowe, z których każdy ważył 300 kg i nie był prawidłowo zamocowany. „Kierowca stwierdził, że nie zastosował mocowań ładunku, ponieważ podkłady są ciężkie i nie mają prawa przesunąć się podczas jazdy. Takie wyjaśnienia nie przekonały kontrolerów. Kierującego ukarano mandatem w wysokości 400 złotych. Zakazano mu również kontynuowania transportu do momentu właściwego zabezpieczenia ładunku” – informuje GITD.

Prawidłowe mocowanie ładunku

O edukację w zakresie prawidłowego mocowania ładunków dba Instytut Naukowy Logistic Technologies Sp. z o.o., który zwraca uwagę na rolę jaką w procesie przewozu ładunku ponosi nadawca– odpowiadający za prawidłowy przewóz ładunków. Instytut alarmuje o podjęcie wzmożonych starań w celu uświadomienia nadawców, co do ich roli i odpowiedzialności za życie wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz zacząć pilnie wprowadzać procedury unieruchomienia ładunków w transporcie. Więcej o działalności Instytutu pod adresem: www.logistictechnologies.pl.

Audyt naprawczy KREPTD

Poznaj zasady bezpiecznego przewozu

Już 26 listopada w Modlnicy k. Krakowa odbędzie się szkolenia z zakresu „Bezpieczny przewóz, czyli jak prawidłowo mocować ładunki?” Na szkoleniu poznasz m.in.

  • rewolucyjne zmiany w zakresie odpowiedzialności załadowców i nadawców za skutki złego unieruchomienia ładunków, zasady stosowania obowiązkowej dla każdego producenta normy EN 12 195-1,
  • dowiesz się, czy wyłącznie producenci i nadawcy będą odpowiedzialni za unieruchomienie ładunku w transporcie zgodnie z EN 12 195-1?
  • a także, poznasz odpowiedź na pytanie: dlaczego duże koncerny będą ponosiły odpowiedzialność karną do 5 mln zł za błędy unieruchomienia ładunków, jak rozliczyć podatek VAT w wybranych regułach Incoterms i wiele innych informacji…

Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem: https://jazdaprawna.pl/terminarz-szkolen/.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here