Strona główna Aktualności Dnia 100 700 zł kary – jakich naruszeń dopuścił się kierowca?

100 700 zł kary – jakich naruszeń dopuścił się kierowca?

228
5/5 (2)

100 700 zł kary – jakich naruszeń dopuścił się kierowca? Mowa o kierowcy zespołu pojazdów, którym wykonywano przewóz mrożonych kurczaków w kontenerze chłodni z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do miejscowości Gdańsk. Do kontroli doszło 4 listopada w miejscowości Swarożyn na autostradzie A1.

100 700 zł kary – jakich naruszeń dopuścił się kierowca?

„W toku kontroli do analizy pobrane zostały zapisy z cyfrowej karty kierowcy oraz z tachografu cyfrowego. Początkowa analiza danych z samej karty kierowcy nie wskazywała żadnych naruszeń. Po porównaniu danych z karty z danymi z tachografu szybko ustalono, iż kierowca nie przestrzegał w okresie objętym kontrolą, przepisów związanych z czasem pracy kierowcy. Kierowca przyznał, że w kontrolowanym okresie kierował pojazdem i używał do rejestracji czasu swojej pracy również cudzej karty kierowcy. Kierowca użycie cudzej karty, tłumaczył tym, że chciał wykonać przydzielane mu przez szefa zadania transportowe” – informuje WITD w Gdańsku. Kontrola danych sczytanych z tachografu pojazdu oraz z karty kontrolowanego kierowcy i drugiej karty używanej przez kierowcy wykazała, że kierowca używał cudzą kartę codziennie.

Kary

„W wyniku połączenia zapisów aktywności dotyczących czasu pracy z obu kart, stwierdzono bardzo dużą ilość naruszeń dotyczących czasu pracy popełnionych przez kontrolowanego kierowcę. Łączna kwota kary pieniężnej z tytułu stwierdzonych naruszeń wyniosła 100 700 zł. Analiza czasu pracy wykazała, że kierowca wielokrotnie nie odbierał wymaganych odpoczynków dziennych, przekraczał tygodniowy i dwutygodniowy czas jazdy, a także przekraczał maksymalny dzienne okresy prowadzenia pojazdu” – czytamy na stronie www.witd.gdansk.pl. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Postępowanie administracyjne wszczęto wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem.

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here