Strona główna Aktualności Dnia Umowy dla nowych pracowników w ramach pakietu pomocowego

Umowy dla nowych pracowników w ramach pakietu pomocowego

1003
5/5 (8)

Szanowni Państwo,

W trzeciej odsłonie naszego cyklu proponujemy umowę, której konstrukcja tymczasowo wyłącza konieczność przeprowadzania badań wstępnych pracowników i pozwala na obniżenie kosztów zatrudnienia o około (przynajmniej) 30%.

W dniu wczorajszym wprowadzone zostały nowe wytyczne dotyczące przeprowadzania badań lekarskich oraz psychologicznych kierowców zawodowych. W razie upływu terminu ważności posiadacze tych dokumentów mają 30 dni na ich odnowienie w przypadku odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

W stanie epidemii lub okresie zagrożenia epidemicznego przeprowadzanie badań lekarskich i psychologicznych kierowców zostało zawieszone.

W dalszym ciągu utrzymany został obowiązek niedopuszczania do pracy pracowników bez orzeczenia lekarskiego, określającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku pracy, otrzymywanego przez pracownika podczas badań profilaktycznych wstępnych. Może to generować problemy z zatrudnianiem nowych kierowców/pracowników.

Na chwilę obecną badania wstępne (oraz kontrolne po chorobie) może przeprowadzić inny lekarz, nie tylko lekarz medycyny pracy. Badanie może zostać przeprowadzone na odległość – za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Orzeczenie jest ważne przez 30 dni po odwołaniu stanu epidemii. Następnie pracownik musi zrobić badania w „normalnym trybie”. Badania okresowe zachowują ważność przez czas epidemii oraz 60 dni po jej odwołaniu.

Kancelaria Prawna Viggen sp.j. w ramach pakietu pomocowego proponuje umowę dla nowych kierowców/pracowników, która dzięki odpowiedniej konstrukcji zwalnia tymczasowo z obowiązku przeprowadzania badań lekarskich wstępnych. Umowa wyposażona jest ponadto w elementy, które pozwalają na obniżenie kosztów zatrudnienia o około (przynajmniej) 30% per miesiąc per pracownik/etat bez wpływu na obniżkę wynagrodzenia netto pracownika

Oczywiście, jesteśmy w stanie również dostosować umowy pozostałych, zatrudnionych już kierowców/pracowników.

Skontaktuj się z nami, aby wdrożyć nowe umowy jak najszybciej:

biuro1@viggen.pl, 509-982-577; jak@viggen.pl, 519-140-984

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko