Strona główna Aktualności Dnia UWAGA! Nowy portal do zgłaszania przewozów na Węgrzech

UWAGA! Nowy portal do zgłaszania przewozów na Węgrzech

863
0
5/5 (2)

Węgry udostępniły nowy portal, za pomocą którego będzie trzeba zgłaszać wszelkie transporty, które wykonywane będą na terytorium Węgier. Obowiązek ten, dotyczyć będzie pojazdów powyżej 3,5 DMC.

Postanowienia odnośnie nowego obowiązku zawarte zostały w węgierskim rozporządzeniu nr 722/2020. Każde przedsiębiorstwo transportowe, które będzie chciało wykonać jakikolwiek przewóz na terytorium Węgier, będzie zobowiązane do jego szczegółowej rejestracji.

Pierwszym krokiem, będzie założenie konta przez daną firmę, na węgierskim portalu – https://bireg.gov.hu/bireg/#/account/login.

Każda firma będzie się musiała zarejestrować i każdorazowo zgłaszać wykonywane transporty. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyszczególnienie trasy, która została zaplanowana, z podaniem miejsc docelowych i dokładnych danych kierowcy.

Taką rejestrację będzie trzeba wykonać, przed opuszczeniem terytorium kraju. Jednocześnie rejestracja będzie wymagana przed zakończeniem załadunku lub rozładunku, który wykonywany jest na terytorium Węgier.

Warto pamiętać o powyższym obowiązku, ponieważ niedostosowanie się do niego, może skutkować nałożeniem kary w maksymalnej wysokości 800 tysięcy forintów, co w przeliczeniu stanowi około 10 tysięcy złotych.

Anna Sikora – prawnik Kancelarii Prawnej Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCOVID-19. Aktualne obostrzenia i dokumenty dla transportu
Następny artykułKPV w programie „Po stronie prawdy” o kryzysie w związku z lockdownem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj