Strona główna Aktualności Dnia Z ostatniej chwili! Komisja transportu PE odrzuciła niekorzystne dla polskich firm przewozowych...

Z ostatniej chwili! Komisja transportu PE odrzuciła niekorzystne dla polskich firm przewozowych przepisy

887
4.82/5 (22)

Europosłowie na obradach komisji transportu PE odrzucili zmiany zaproponowane przez Radę UE w pakiecie mobilności w grudniu 2018 roku dotyczące zmiany przepisów o transporcie międzynarodowym. Jak już informowaliśmy w licznych artykułach na portalu jazdaprawna.pl, zmiany proponowane przez Radę UE były zmianami protekcjonistycznymi, nastawionymi na ochronę interesów przede wszystkim Francji i Niemiec. W dniu dzisiejszym odrzucone zostało sprawozdanie europosłanki Merji Kylionen, które popierało grudniowe stanowisko Rady UE.

Odrzucenie proponowanych zmian przez komisję transportu PE uznać należy za dobry prognostyk, jednak nie za zakończenie batalii o zatrzymanie niekorzystnych zmian. Stanowisko komisji transportu zostanie poddane pod głosowanie na sesji plenarnej PE, wówczas wypracowane zostanie ostateczne stanowisko dotyczące pakietu mobilności, które zostanie przedstawione Radzie UE. Na bieżąco śledzimy obrad i będziemy natychmiast informować o ich rezultacie.

Piotr Jan Tarasek

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 Czytaj także:

 

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here