Strona główna Aktualności GITD i PIP Za co policja nakłada mandaty? Zobacz sam jeśli jesteś kierowcą lub przewoźnikiem

Za co policja nakłada mandaty? Zobacz sam jeśli jesteś kierowcą lub przewoźnikiem

1650
0
No Ratings Information Message

Policja w Małopolsce nakłada na kierowców firm transportowych mandaty za dość niezwykłe „wykroczenia”. Niektóre z nich są nałożone w sposób sprzeczny z logiką. Dlatego też Kancelaria Prawna Viggen Sp.j. w imieniu Stowarzyszenia U.R.K.S i T.D. „Najlepsza Droga” zwróciła się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie z prośbą o pilną interwencję.

Kierowcy jednej z firm transportowych otrzymują (jak widać poniżej) dość regularnie mandat z art 97 prawo o ruchu drogowym za – cytat: „zatrzymanie w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka (przystanku – przypis)”.

Wystawienie mandatów jest absurdalne, ponieważ dotyczy….autobusu, który wykonuje regularny transport drogowy zgodnie z rozkładem jazdy i musi się znajdować w odległości mniejszej niż 15 metrów od przystanku ponieważ w innym przypadku firma transportowa musiałaby otrzymać karę w wysokości 3000 zł za zabieranie pasażerów spoza przystanku (!)

Jak widać poniżej te dość niezwykłe mandaty są nakładane przez różnych funkcjonariuszy policji w Wadowicach. Najwyraźniej w Wadowicach istnieje jeszcze jakiś inny „punk” pomiędzy granicą do 15 metrów oraz powyżej 15 metrów jednak nie ma pewności czy w tym „punkcie” zmieści się autobus. Bardzo jednak prawdopodobne że jest to nie tylko punkt ale wręcz wielka czarna dziura która być może wessała cały rozsądek funkcjonariuszy.

„Stowarzyszenie URKSiTD „Najlepsza Droga” oczekuje pilnej reakcji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie na interwencję zgłoszoną przez stowarzyszenie w przedmiotowej sprawie” – mówi Prezes Stowarzyszenia Mariusz Miąsko

Dla jasności należy dodać że autobusy były wówczas „na linii” czyli wykonywały przejazd zgodnie z rozkładem jazdy czekając ja wyrównanie czasów odjazdu pomiędzy przystankami co wynikało z ich rozkładów jazdy, które znajdowały się w pojazdach.


 

 

 ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWalka z przeładowanymi ciężarówkami
Następny artykułW Kielcach będą negocjacje w sprawie obniżenia opłat za korzystanie z dworca autobusowego po interwencji Stowarzyszenia "Najlepsza Droga"