Strona główna Aktualności GITD i PIP W Kielcach będą negocjacje w sprawie obniżenia opłat za korzystanie z dworca...

W Kielcach będą negocjacje w sprawie obniżenia opłat za korzystanie z dworca autobusowego po interwencji Stowarzyszenia "Najlepsza Droga"

1232
0
No Ratings Information Message

Po interwencji Kancelarii Prawnej Viggen w imieniu Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga”, Urząd Miasta w Kielcach zobowiązał się do wszczęcia negocjacji w sprawie ustalenia stawek za korzystanie z dworca przez przewoźników. Obecne stawki w Kielcach są pięciokrotnie wyższe od maksymalnych dopuszczalnych i przewidzianych prawem.

„Cieszymy się bardzo ze stanowiska Prezydenta ale urzędnicy z Kielc nie wyjaśnili nam dlaczego negocjacje zostaną przeprowadzone z ponad 20 miesięcznym opóźnieniem dopiero po interwencji Stowarzyszenia Najlepsza Droga ?dziwi się Mariusz Miąsko – Prezes Stowarzyszenia „Najlepsza Droga”.

Pasażerowie płaca drożej za bilety ponieważ drogi dworzec to drogie bilety. Tym czasem opieszałość urzędników w Kielcach jest niebywała, gdyż  ustawa o publicznym transporcie drogowym nakładała na Prezydenta obowiązek negocjacji już od początku 2011 roku a więc Prezydent nie wykonał ustawowo nakazanych obowiązków i to jest zadziwiające” – dodaje Prezes  Mariusz Miąsko.

 

 ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZa co policja nakłada mandaty? Zobacz sam jeśli jesteś kierowcą lub przewoźnikiem
Następny artykułZaskakujące mandaty ITD! Jesteś kierowcą, więc zobacz dziwny mandat, którego nie warto przyjmować
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj