Strona główna Kadry i Płace Czy rynek pracy w transporcie naprawdę ma duże problemy?

Czy rynek pracy w transporcie naprawdę ma duże problemy?

1642
0
No Ratings Information Message

Nie od dziś wiadomo, że rynek pracy powoli dochodzi do ściany, którą jest brak kadry na wiele stanowisk pracy w naszym kraju. Już kilkukrotnie pisaliśmy o tym w związku z propozycją i możliwością przyjmowania mocno napływających emigrantów zza wschodniej granicy, głównie Ukraińców i Białorusinów, którzy czując różnicę wynagrodzeń, godzą się na różne często warunki pracy tylko po ty, by zarobić 2, a czasem nawet 4 razy więcej niż swoim kraju na identycznym stanowisku.

Opierając się tylko na jednym z portali, na którym można zamieszczać ogłoszenia ofert pracy, na stanowisku kierowcy ciągnika siodłowego z kategorią C+E doszliśmy do nieprawdopodobnych i niepokojących wniosków. Nadal utrzymuje się rosnąca tendencja zamieszczanych ofert pracy przez firmy transportowe, agencje współpracujące, dotyczących ogłoszeń dla kierowców. Nie idzie to jednak w parze z szukającymi pracy – głównie Polakami. Początek października to blisko 4000 ofert pracy przy 697 ogłoszeniach poszukiwania pracy. To prawie 6 ofert pracy na jednego pracownika.

 

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułUtrudnienia w rejonie Węzła Brzeg
Następny artykułDzięki wsparciu z UE powstanie 95 km dróg ekspresowych
Pasjonat historii i podróży krótkoterminowych, bloger w PodrozowacNajlepiej.pl. Project Manager w VTS Project Sp. z o. o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj